این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

تجزیه و تحلیل روند فروش بیمه - قسمت اول

شما در هر حرفه و شغلی که مشغول باشید، باید هر از گاهی روند پیشروی کار را آنالیز نمایید تا بدانید تا چه حد پیشرفت و یا حتی پسرفت نموده اید. این موضوع در مورد بازاریابی بیمه نیز بسیار اهمیت دارد. برای آنالیز روند فروش بیمه، شما ابتدا باید بخش های مختلف بیمه را از هم تفکیک نموده و براساس هدفی که در هر بخش وجود دارد، روند پیشروی کار را بررسی نمایید. لذا ما بر آن دانستیم که در چندین مقاله به این موضوع پرداخته و جوانب مختلف تجزیه و تحلیل فروش بیمه را با هم بررسی کنیم.

خدمات بیمه

خدماتی را بفروشید که به سودرسانی آن اعتماد دارید.

در بخش فروش خدمات به مشتری شما باید به دو نکته توجه داشته باشید:

۱-   باید مطمئن باشید که سودی که این خدمات به مشتری می دهند بیشتر از هزینه ای است که مشتری پرداخت می کند. در این صورت می توانید خدمات را به مشتری ارائه کنید.

۲-   یک شرکت بیمه زمانی از اعتبار مناسب برخوردار خواهد شد که در ارائه خدمات نسبت به رقیبان، طلایه دار باشد. لذا اگر تمایل دارید که درآمد خوبی از بیمه به دست بیاورید، با شرکت هایی کار کنید که اعتبار خوبی از این نظر دارند.

فروشنده

به گونه ای عمل نمایید که در نظر مشتری، یک فروشنده موفق به نظر بیایید.

شما به عنوان کارشناس بیمه باید به یک نکته مهم توجه داشته باشید که اگر در کار خود اعتماد به نفس ندارید، بدون شک شکست خواهید خورد. لذا برای افزایش اعتماد به نفس، باید به ۳ فاکتور توجه داشته باشید:

۱-   دانش خود را در زمینه کاری افزایش دهید و سعی کنید که بر روی نوع خاصی از بیمه به صورت تخصصی، اطلاعات کسب نمایید.

۲-   بهتر است که هر بار قبل از مراجعه به مشتری، چند بار نحوه صحبت کردن و ارائه پیشنهادات را تمرین کنید تا در جلسه ملاقات، مسلط باشید.

۳-   کسب تجربه، رکن بسیار مهمی است. در کنار این که از روند فروش خود در هر بار تجربه کسب کنید و نقاط ضعف خود را قوی کنید، باید از تجارب دیگران و همکاران خود نیز بهره برده تا بتوانید راه های شکست را کشف و مسدود نمایید.

مشتری

مشتریانی را انتخاب نمایید که برای خرید، قدرت تصمیم گیری دارند.

شما باید به سراغ مشتریانی بروید که اگر با خود احتمال می دهید نهایتا از خدمات بیمه شما استقبال می کند، قدرت تصمیم گیری برای خرید داشته باشد. در این مورد باید به چند نکته توجه داشت:

۱-   مشتریانی را بیابید که حتما به خدمات بیمه ای شما نیاز دارد و حتما از آن استفاده می کند. لذا مهمترین نشانه برای قطعی شدن خرید از جانب مشتری، نیازمند بودن او است.

۲-   قبل از این که به سراغ مشتری بروید، موقعیت شغلی او را بسنجید و در مورد قدرت او برای تصمیم گیری، تحقیق نمایید.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

تجزیه و تحلیل روند فروش بیمه - قسمت اول

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + سه =