این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

درباره تبلیغات حرفه ای در بیمه عمر چه می دانید؟

یکی از مهمترین انواع بیمه ها که به نوعی سرمایه گذاری حرفه ای به حساب می آید، بیمه عمر نام دارد. در این نوع بیمه، فرد بیمه گذار، مبلغی را به عنوان سرمایه در شرکت بیمه تحت عنوان بیمه عمر پس انداز می کند و هم می تواند در زمان حیات از سود آن بهره گیرد و هم این که پس از فوت، وراث وی می توانند از این سرمایه استفاده نمایند. در دنیای امروز این نوع بیمه بیشتر در میان مردم مطرح شده است و به همین دلیل شرکت های بیمه، در پی افزایش فروش این نوع بیمه هستند. در این راستا، روش های مختلفی به کار برده شده است و مهمترین آن، تبلیغات است.

ساخت آگهی تبلیغاتی برای بیمه عمر، به همان اندازه که می تواند تاثیرات مثبت در فروش داشته باشد، اگر به درستی طراحی نگردد، می تواند تاثیر منفی هم برای شرکت بیمه به بار بیاورد و موجب ریزش تعداد مشتریان گردد. در طراحی آگهی تبلیغاتی برای بیمه عمر، باید استراتژی ” برن باخ” را مد نظر قرار داد. این استراتژی بیان می کند که  در آگهی تبلیغات نباید به گونه ای تبلیغ صورت گیرد که به جای معرفی بیمه نامه به مشتری، شرکت بیمه معرفی گردد کار شرکت بیمه، فروش بیمه است نه معرفی خود. لذا با توجه به آن چه گفته شد، گاها دیده می شود که یک آگهی تبلیغاتی علی رغم این که طراحی بسیار زیبایی دارد، ولی چندان تاثیرگذار نیست زیرا اصل “برن باخ” را نادیده گرفته است. تمامی هدف آگهی تبلیغاتی این است که بتواند یک تصویر خوب از بیمه عمر را در ذهن مخاطب ایجاد کند.

نحوه ایجاد یک تصویر ایده آل در تبلیغات بیمه عمر

اما حال این سوال مطرح می گردد که با توجه به هدف تبلیغات بیمه عمر؛ که ایجاد یک تصویر مناسب در ذهن مخاب است، این تصویر را چگونه می توان ایجاد نمود. قبل از این که تصویری طراحی کنید که بتواند در ذهن مخاطب ماندگار شود، باید این تصویر را در ذهن خودتان به طور واضح تجسم کنید که برای این کار ابتدا باید برنامه راهبرادی خود را مشخص نمایید. برای مثال اگر برنامه راهبردی شما این است که میزان فروش بالا و قیمت پایین باشد، پس تصویر طراحی شده هم باید این راهبرد شما را به خوبی نشان دهد. به طور کلی در ایجاد تصویر برای تبلیغات بیمه عمر، ۵ عنصر نقش اصلی دارند که عبارتند از:

۱-   تصویری از برند تجاری شرکت بیمه شما

۲-   تصویر بیمه نامه عمر که نشان دهنده هدف اصلی آن باشد.

۳-   تصویر تداعی کننده خدمات بیمه عمر به مشتری به گونه ای که نشان دهد نیازها و حتی علائق مشتری را برآورده می کند.

۴-   تصویر استفاده کننده که نشان می دهد کدام گروه از مردم، بیشتر بیمه نامه شما را دوست داشته و از آن استقبال می کنند.

۵-   بیمه استفاده که نشان می دهد بیمه گذار در حال استفاده از بیمه عمر بوده و از این بابت بسیار خوشحال است.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

درباره تبلیغات حرفه ای در بیمه عمر چه می دانید؟

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =