این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

تاثیرگذاری تعریف از مشتری در جلب توجه او

یکی از تحقیقاتی که در روانشناسی ثابت شده است این مسئله است که راه نفوذ شما در قلب هر فرد، تعریف از او است. زمانی که شما از کسی تعریف می کنید و ویژگی های خوب او را بیان می کنید، همین امر سبب می شود که حس خوبی نسبت به شما پیدا کرده و دوست داشته باشد که بیشتر با شما معاشرت کند. این موضوع را باید در فروش بیمه هم در نظر گرفت. زمانی که شما با مشتری جلسه ملاقات حضوری برگزار می کنید، باید راه های مختلف را امتحان کنید تا بتوانید توجه او را به خود جلب نمایید. یکی از این مسیرها، تعریف از مشتری است. اما  دو نکته بسیار مهم در تعریف کردن از طرف مقابل این است که:

۱-   تعریف باید درمورد سه ویژگی رفتار، ظاهر و یا دارایی او صورت گیرد که این ۳ ویژگی تاثیر زیادی را نشان خواهند داد به ویژه این که بیشترین تاثیر را، تعریف از رفتار مشتری دارد.

۲-   هر تعریفی از طرف مقابل تاثیر گذار نیست. تعریف باید از تملق و چاپلوسی به دور باشد.

افزایش اثرگذاری تعریف از مشتری:

همان گونه که در بالا گفته شد، باید تعریفی را از مشتری ارائه کنید که مشتری برداشت تملق و چاپلوسی از تعاریف شما نداشته باشد. لذا برای افزایش اثرگذاری تعریف از مشتری باید به ۳  نکته مهم توجه داشت:

۱-   در تعریف کردن، از نام شخص استفاده کنید.

مهمترین مسئله در تعریف کردن این است که قبل از بیان تعریف، نام شخص را ذکر کنید برای مثال بگویید آقای… و یا خانم … و سپس آن چه در ذهن دارید بیان کنید. در این صورت مشتری متوجه خواهد شد که چقدر شما بر روی او رفتارش دقیق شده اید و احساس بهتری نسبت به تعریف شما خواهد داشت.

۲-   تعریف شما باید صادقانه باشد.

همان گونه که بیان کردیم، مشتری اگر حس کند که تعریف شما از سر چاپلوسی است، این تعریف را رد می کند. اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه به مشتری ثابت کنیم که تعریف ما از سر صدق گفتار است. برای این منظور، باید برای تعریف خود، دلیل بیان کنید. برای مثال اگر به مشتری می گویید که شما بسیار شیک پوش هستید، باید به دنبال این تعریف، دلیل هم بیان کنید. برای مثال بگویید که شما شیک پوش هستید زیرا این ست لباس شما با رنگ پوست و فرم بدنتان، همخوانی دارد.

۳-   تعریف شما باید از روی احساس باشد.

اگر شما به چیزی احساسی ندارید، حتی اگر برای این تعریف، دلیل صادقانه بیان کنید، باز هم این تعریف نمی تواند به دل مشتری بنشیند.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

تاثیرگذاری تعریف از مشتری در جلب توجه او

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + پانزده =