در چند سال اخیر به مسئله کتاب و کتابخانه در کشور بیشتر توجه شده و با توجه به این که کیفیت خدمات ارائه شده در این اماکن بر روی روند مطالعه و دسترسی به کتاب های مورد نیاز تاثیر دارد به همین دلیل رشته کتابداری به عنوان یکی از رشته های مهم دانشگاهی هم اکنون در اغلب دانشگاه های کشور در حال آموزش کتابدارانی است که قادر خواهند بود کتابخانه ای با فضای ایده آل را برای دانشجویان، دانش آموزان و سایر اقشار جامعه فراهم کنند.

طبق آمار جهانی شغل کتابداری به عنوان بهترین و بی استرس ترین شغل دنیا شناخته شده است اما این گفته نباید باعث شود شما باور غلطی را در ذهن خود شکل داده و گمان کنید کتابداران همیشه در شرایط ایده آل به سر می برند. لازم است چند مورد را برای شما بیان کنیم:

 

بیمه عمر کتابداران
بیمه عمر کتابداران

۱-    درست است که فشار روانی در شغل کتابداری وجود نداشته و از نظر کیفیت کاری بسیار در شرایط خوبی به سر می برند اما کمیت کار برای آن ها مناسب نبوده و درآمد آن ها به حدی نیست که در کنار تامین مخرج خانواده بتوانند پس اندازی هم برای خود داشته باشند. از طرفی با توجه به مخارج امروز زندگی، همین درآمد هم در اغلب موارد نمی تواند کفاف امورات زندگی را بدهد. در نتیجه کتابداران به شدت از نظر مالی در شرایط سختی بود و بیشتر از هر حرفه دیگر  به یک پشتوانه مالی مادام العمر نیاز دارند.

۲-    جالب است بدانید که کتابداری سختی کار خود را دارد. گاها ممکن است کتابدار مجبور باشد ساعت ها بر روی پا ایستاد و به تنظیم و مرتب کردن قفسه های کتاب بپردازد و این مدت زمان، وقتی که سری جدید کتاب ها وارد کتابخانه می شود، بیشتر خواهد شد. لذا تحقیقات نشان داده است که بعد از معلمان و اساتید دانشگاه، خطر ابتلا به واریس در کتابداران زیاد بوده و در نتیجه این افراد ممکن است زودتر از سن طبیعی بازنشسته شوند که در دوران بازنشستگی درآمد آن ها کمتر شده و همچنان مخارج زیاد است.

۳-    این افراد برای تامین هزینه های درمانی خود هم به پشتوانه مالی نیاز دارند به هر حال نباید فراموش کرد که حقوق این افراد ثابت اما مخارج همواره در حال تغییر و زیاد شدن است.

۴-    همان گونه که گفتیم درآمد کتابداران به حدی نیست که سرمایه ای را پس از انداز کنند. اکنون این سوال مطرح می شود که این افراد چگونه می توانند آینده فرزندان خود را تامین کنند؟ و یا این که آیا می توانند برای خود سرمایه ای ایجاد کرده و حتی به شغل دوم مشغول شوند؟

۵-    و…

استفاده از بیمه عمر کتابداران

خدماتی که بیمه عمر برای مردم در نظر گرفته است تمام نیازها و سختی های کار کتابداران از نظر مالی را رفع خواهد کرد. با توجه به این که کتابداران از نظر مالی در سطح پایین به سر می برند لذا داشتن بیمه عمر برای کمک به تامین مخارج زندگی و همچنین تامین آتیه فرزندان بسیار مناسب خواهد بود.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر کتابداران
  • بیمه عمر کتابداران
5

خلاصه

بیمه عمر کتابداران !!! آیا کتابدارن می دانند که بیمه عمر برای این حرفه نیز در نظر گرفته شده و چه خدماتی را ارائه می کند؟