صنعت کشتیرانی از جمله صنایع بسیار قدیمی در کشور است که به ایران باستان اختصاص دارد با گذر زمان و پیشرفت علم و فناروی، این صنعت گسترده تر شده و امروز با قدرت بیشتری در جهان فعالیت می کند. اما برای همه ما واضح و مبرهن است که کشتیرانی یکی از مشاغل بسیار سخت به حساب آمده و به دلیل سختی هایی که برای این حرفه وجود دارد، سن بازنشستگی کارمندان کشتیرانی پایین است.

بیمه عمر کارمندان کشتیرانی
بیمه عمر کارمندان کشتیرانی

سختی های حرفه کشتیرانی

۱- مهمترین سختی این کار، محیط کار است که کارمندان کشتیرانی باید در میان حجم انبوهی از آب دریاها یا اقیانوس ها روزها و ماه ها زندگی کنند. درست است که کشتی ها با ایمنی بالا و براساس استانداردهای بین المللی ساخته می شوند اما در میان آب هر لحظه ممکن است سانحه ای رخ داده و منجر به خطر جانی برای کارکنان شود.

۲- از طرفی همان گونه که ذکر شد کارکنان در کشتی باید روزها و هفته ها به سفر خود ادامه دهند تا به مقصد برسند لذا این افراد در مدت کاری خود استراحت کافی نداشته به ویژه این که باید به صورت شیفتی شب ها بیدار بمانند. با توجه به این حجم کاری و همچنین با توجه به استرسی که همواره همراه کارمندان کشتیرانی وجود داشته و نگران ایمنی سفر هستند، لذا این افراد سن بازنشستگی پایینی دارند لذا خیلی زود از نظر روحی و جسمی دچار فرسودگی می شوند.

۳- سرقت های دریایی را نباید فراموش کرد. متاسفانه هنوز هم دزدان دریایی در پی کشتی های بزرگ و صنعتی که حامل محموله های ارزشمند هستند رفته و حتی به قیمت گرفتن جان کارکنان کشتی، اقدام به سرقت می کنند.

۴- در صورتی که در حین سفر حادثه ای رخ داده و منجر به آسیب جسمی به کارکنان شود، در صورت سنگین بودن هزینه درمان فرد آسیب دیده با حقوق دریافتی ماهانه چگونه می تواند هزینه های مربوطه را پرداخت نماید؟

۵- و…

حمایت بیمه عمر از کارمندان کشتیرانی

به جرات می توان گفت که کشتیرانی یکی از صنایعی است که تمام کارکنان مشغول در این حرفه باید از ابتدای شروع به کار بیمه عمر را برای پشتیبانی از خود و خانواده تهیه کنند. این بیمه نامه نه تنها یک سرمایه برای اداره بهتر امور زندگی و تامین هزینه های درمانی است بلکه سرمایه ای برای کارکنان کشتیرانی و فرزندانشان خواهد بود و آتیه آن ها را تامین خواهد کرد. لذا با توجه به خطراتی که در این حرفه وجود دارد عاقلانه ترین کار استفاده از بیمه عمر برای درمان ماندن از خسارت های مالی است.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر کارمندان کشتیرانی
  • بیمه عمر کارمندان کشتیرانی
5

خلاصه

بیمه عمر کارمندان کشتیرانی !!! شما به عنوان کارمند کشتیرانی تا چه اندازه از لزوم استفاده از بیمه عمر برای خود و خانواده آگاهی دارید؟