در دنیا پژوهشگران زیادی وجود دارند که در زمینه های مختلف فعالیت می کنند:

۱-   برخی از پژوهشگران در زمینه های تئوری فعالیت می کنند. چنین افرادی به دنبال گسترش مرزهای علم هستند و معمولا تحقیقات تئوری در این گروه قرار دارد.

۲-   اما برخی دیگر از پژوهش ها، کاربردی و عملی هستند که در این حالت پژوهشگران از روش های عملی و وسایل برای جمع آوری اطلاعات استفاده کنند.

به هر حال در هر دو نوع پژوهش سختی هایی برای افراد وجود دارد که این سختی کار از دو منظر قابل بررسی است:

۱-   شرایط سخت بر روی راندمان کاری پژوهشگران تاثیر می گذارد و همین مسئله باعث می شود که افراد نتوانند به اندازه پتانسیل طبیعی بدنی خود کار کنند در نتیجه زودتر از کارافتاده می شوند.

۲-   تاثیر دیگر شرایط سخت، بر روی وضعیت مالی پژوهشگران است که گذران زندگی را برای آن ها سخت خواهد کرد.

 

بیمه عمر پژوهشگران
بیمه عمر پژوهشگران

سختی های کار پژوهشگران

بد نیست کمی به این مسئله بپردازیم پژوهشگران چه کمبودها و سختی هایی در شغل خود داشته و چگونه این سختی را تحمل می کنند:

۱-    پژوهشگری که در آزمایشگاه با مواد و وسایل خطرناک کار می کند هر لحظه ممکن است خطر جانی او را تهدید کرده و به بدن آسیب هایی وارد شود که منجر به از کار افتادگی پژوهشگر گردد. و یا این که حتی در برخی موارد این خطرات منجر به مرگ ویخ واهد شد. در این صورت خانواده او چگونه باید از نظر مالی خود ار تامین کنند؟

۲-    پژوهشگران اغلب مجبور هستند هزینه های اولیه تحقیقات را خودشان پرداخت نمایند تا در صورتی که نتیجه دلخواه اولیه به دست آمد، شرکت ها و اسپانسرهایی آن ها حمایت کنند. غالبا این هزینه های اولیه سنگین بوده و یک پژوهشگر چگونه می تواند از عهده چنین مخارجی برآید؟

۳-    و یا حتی برخی از پروژه های تحقیقاتی که نهایتا یک کالا یا حصول کاربردی را تولید می کنند، تنها زمانی توسط حامیان مالی پشتیبانی خواهند شد که پژوهشگر تمامی مراحل تحقیقات را انجام داده و حتی محصول نیز با کیفیت بالا تولید شود. در این زمان حامیان مالی بعد از تست های اولیه و اطمینان از مفید بودن محصول، سرمایه گذاری جهت تولید انبوه را انجام خواهند داد. اما آیا تا به حال به این مورد فکر کرده اید که یک پژوهشگر چگونه باید با شرایط مالی خود آزمایشگاهی را اجاره کرده  یا راه اندازی کند و هزینه های تولید را از کجا تامین نماید؟

۴-    اگر پروژه تحقیقات با شکست روبرو شد، پژوهشگر چگونه می تواند خسارت مالی وارده را جبران نماید؟

۵-    در صورتی که در طول انجام پروژه های تئوری، آسیبی به پژوهشگر در حین تحقیقات میدانی وارد شود چه کسی مسئول بوده و هزینه های درمانی را پرداخت خواهد کرد؟

۶-    اگر برای مثال آزمایشگاه پژوهشگر و یا ساختمان محل کار او دچار آتش سوزی شود و تمام دارایی های او از بین برود از این پس با چه پشتوانه مالی می تواند مجددا فعالیت های خود را شروع کند؟

۷-    …..

مزیت بیمه عمر پژوهشگران

اگر تا به این قسمت از مقاله با مطالعه سختی کار پژوهشگران نگران شده اید، وقت آن فرا رسیده است که با یک راهکار بسیار عالی، تمام نگرانی ها را از ذهن شما پاک کنیم و این راهکار، خرید بیمه عمر است.

اگر شما به عنوان یک پژوهشگر از همان ابتدای شروع کار بیمه نامه های عمر را متناسب با زمینه کاری خود انتخاب کنید، در واقع یک پشتوانه مالی را برای روزهای سخت و روزهایی که ممکن است هر یک از شرایط فوق برایتان رخ بدهد، پس انداز کرده اید. با داشتن این بیمه نامه شما با خیال آسوده و بدون نگرانی از مشلات ذکر شده می توانید به راحتی و بدون دغدغه فکری، پژوهش های خود را ادامه دهید.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر پژوهشگران
  • بیمه عمر پژوهشگران
5

خلاصه

بیمه عمر پژوهشگران !!! پژوهشگر محترم آیا می دانید چرا باید از بیمه عمر پژوهشگران در فعالیت های خود استفاده کنید؟