این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

بیمه عمر پاسارگاد مکمل پرمنفعت سرمایه‌گذاری در بانک

یکی از سوالاتی که بارها و بارها قبل از خرید بیمه عمر از مشتریان می‌شنویم این است: بیمه عمر سودمندتر است یا سرمایه گذاری در بانک‌ها؟ پاسخ به این دست سوالات که معمولا ذهن مشتریان را مشوش کرده و تردید آن‌ها را برای خرید بیمه عمر بیش‌تر می‌کند کمی پیچیده است. داستان از آن جایی شروع می‌شود که بیمه عمر برای اولین بار با چشم‌ اندازی فراتر از یک بیمه عادی وارد صنعت بیمه جهان شد. یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های این طرح سود سرمایه‌گذاری آن است که این طرح بیمه‌ای را به یک طرح سرمایه‌گذاری و پس انداز تبدیل کرده است تا صرفا یک بیمه ساده برای جبران خسارات احتمالی! اما واقعا جواب به این سوال که آیا سرمایه‌گذاری بیمه عمر جایگزین سرمایه گذاری بانک‌ها می‌شود یا نه کمی دشوار است. با ما باشید تا با نگاهی موشکافانه این سوال را تحلیل کنیم.

سودهای ناپایدار وسوسه کننده بانکی یا بیمه؟

اگر حال حاضر را در نظر بگیریم موضوع سودهای بانکی که تقریبا بی ثبات هستند و هر روز قوانین جدیدی شامل آن‌ها می‌شود بسیاری از مردم را نسبت به سرمایه‌گذاری در بانک بدبین کرده است. مردم به دنبال منبعی هستند تا بتوانند سرمایه فعلی خود را بعد از مدت زمان مشخصی افزایش دهند. اما سودهای بانکی با این که گاهی نرخ آن‌ها وسوسه انگیز می‌شود تغییرات غیرقابل پیش‌بینی آن‌ها آسایش خاطر کافی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کنند.

در این بین اگر مشتریان از بیمه عمر استفاده کرده و بتوانند با راهنمایی درست کارشناسان بهترین طرح بیمه عمر را انتخاب کنند در نهایت اندوخته خیلی بیش‌تری نسبت به سرمایه‌گذاری بانکی خواهند داشت.

بیمه؛ مکمل سود بانکی

در پاسخ به این سوال که بیمه عمر سودمندتر است یا سود بانکی باید گفت که این قیاس با تمام برتری‌هایی که هر یک نسبت به دیگری دارد اشتباه است. اصلا نمی‌توان سازوکار بیمه را با ساز وکار موسسات مالی یا بانک‌ها مقایسه کرد. بلکه منافع سرمایه گذاری کوتاه مدت حساب بانکی و سود اندوخته  بلند مدت سرمایه گذاری بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد با هم می‌توانند جوابگو آینده اقتصادی افراد باشند. پس شابسته است بیمه عمر را نه یک جایگزین بلکه یک مکمل مفید برای سرمایه‌گذاری در بانک بدانیم.

مقایسه سود بیمه و بانک در یک نگاه

بر اساس این که طرح انتخابی شما بلندمدت است یا کوتاه مدت می‌توانید مقایسه کلی از این دو طرح سرمایه‌گذاری داشته باشید. به طور کلی سود سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت بانکی هر چه قدر هم که بالا باشد ممکن است در صورت بروز حادثه برای فرد نه تنها به طور کامل خرج شود بلکه با وجود بهره‌مندی شما از بیمه‌های درمانی باز هم مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف باشید.

این در حالی است که اگر بیمه‌گذار با راهنمایی کارشناسان بهترین طرح بلند مدت بیمه عمر و آتیه پاسارگاد را انتخاب کند قطعا در مدت زمان مشخص شده سود خیلی بالاتری نسبت به سرمایه‌گذاری در بانک دریافت خواهد کرد. به علاوه کلیه منافع مالی طرح بیمه عمر پاسارگاد معاف از مالیات بوده و نهایتا این امتیا‍ز‌ها می‌توانند منجر به تفاوت چشمگیری در نتایج حاصل از سرمایه گذاری در بانک در مقایسه با بیمه عمر پاسارگاد در بلند مدت شود.

حتما بخوانید :

 

بیمه عمر پاسارگاد مکمل پرمنفعت سرمایه‌گذاری در بانک

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + یک =