یکی از مهمترین علوم طبیعی که زندگی بشر را هر لحظه بسیار متاثر می کند، هواشناسی است. کوچکترین تغییرات جوی می تواند منجر به تاثیر بر روی زندگی روزمره انسان ها شود. برای مثال شما قصد دارید به سفر بروید و صبح فردا با بارندگی شدید مواجه می شوید در این زمان است که علم هواشناسی اهمیت خود را نشان یم دهد زیرا اگر از بارندگی این روز اطلاع داشتید، برای شروع سفر برنامه ریزی می کردید.

هواشناسی به علمی گفته می شود که فعل و انفعالات جوی را بررسی کرده و وضعیت اقلیم در روزهای آینده را پیش بینی می کند. لذا این علم نقش مهمی برای ما دارد. با توجه به این که اقلیم جهانی در حال تغییر است، آگاهی از این تغییرات برای انجام فعالیت های کشاورزی، فعالیت های راه سازی و… مفید خواهد بود و هواشناسان تنها کسانی هستند که با تسلط بر این علم کمک فراوانی به جامعه بشریت می کنند.

 

بیمه عمر هواشناسان
بیمه عمر هواشناسان

مسئولیت کاری هواشناسان سنگین بوده و آن ها باید اطلاعات لحظه ای را در اختیار مردم قرار دهند. علی رغم باور عموم مردم، این رشته بسیار سخت بوده و انرژی زیادی از هواشناسان می طلبد. برای مثال به چند مورد از سختی های کار هواشناسان اشاره می کنیم:

۱-    محل کار هواشناسان در ایستگاه های هواشناسی است که در خارج از شهر احداث شده اند. در نتیجه این افراد باید روزانه ساعات زیادی را بسته به محل زندگی خود تا ایستگاه، رانندگی کنند تا به محل کار نبرسد و در نتیجه احتمال خطر تصادف برای این افراد زیاد است به ویژه که در طول روز کاری بسیار خسته شده و رانندگی در زمان برگشت با چنین شرایطی خطر ناک است. این تصادفات می تواند منجر به نقص عضو و از کار افتادگی و یا مرگ وی شود. از این پس خانواده او در تنگنای مالی قرار خواهند گرفت.

۲-    و یا این که با توجه به این که برخی از پیش بینی های هواشناسی در فضای آزاد و بر روی برج های بلند انجام می شود، اگر هواشناس در این مکان دچار حادثه شود باز هم آینده مالی زندگی او در خطر خواهد افتاد.

۳-    هواشناسان بیشتر زمان روز را به کار با نرم افزارهای آماری، تجهیزات هوانشناسی، آنالیز داده ها و… مشغول هستند و جالب است بدانید که برخی  آن ها باید تمام طول روز را در هواشناسی مانده و به کار بپردازند. بنظر شما بازدهی کار چنین افرادی در طول سالیان عمر قدر خواهد بود؟ مسلما بدن هواشناسان به دلیل کار زیاد و ساعات خواب کم، با استهلاک بیشتری مواجه شده و زودتر از شرایط طبیعی کارایی خود را از دست داده و از کار افتاده می شوند. از بعد از بازنشستگی، حقوق ثابت آن ها کفاف زندگی را نخواهد داد. در چنین موارد چه باید کرد؟

۴-    با توجه به شرایط کاری هواشناسان که بیان کردیم، بدن آن ها زودتر به بیماری هایی همانند درد استخوان ها، درد مفاصل و… مبتلا می شود که درمان این بیماری ها به هزینه زیادی نیاز دارد.

۵-    و….

مزیت استفاده از بیمه عمر هواشناسان

آگاهی از سختی کار یک هواشناس لازم بود چرا که بهتر بتوانید قدردان مزیت های بیمه عمر هواشناسان باشید. تامین هزینه های درمان، تامین مخارج زندگی خانواده در زمان از کار افتادگی و یا مرگ هواشناس، داشتن یک سرمایه برای فرزندان و… با کمک بیمه عمر شدنی خواهد بود به شرطی که از همان ابتدای کار نسبت به خرید بیمه نامه اقدام نمایید. شما به عنوان یک هواشناس حتی می توانید از وام های بیمه عمر که بدون سود هستند بهره مند شده و برای خود و یا فرزندانتان استفاده کنید.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر هواشناسان
  • بیمه عمر هواشناسان
5

خلاصه

بیمه عمر هواشناسان !!! به نظر شما چرا لازم است هواشناسان قبل از آغاز به کار نسبت به خرید بیمه نامه عمر اقدام نمایند؟