لذت بردن از اوقات فراغت از کار با بیمه عمر مکمل بازنشستگی

در کشورهای در حال توسعه دوران بازنشستگی مصادف است با دوران خوش سفر و گشت و گذار. بازنشسته و خانواده‌اش بعد از گذراندن سال‌ها فعالیت طاقت‌فرسا و جنگ تن به تن با مصائب و مشکلاتی که در زندگی وجود داشته حالا باید در این سن با آسودگی خاطر دوران خانه‌نشینی را به یک برنامه مدون و جامع به سر ببرد.

اما اغلب کارکنان دولتی به دلیل ضعف ارگان‌ها در پرداخت حقوق بازنشستگی، پاداش و مزایایی که حق هر بازنشسته است این دوران را یکی از ترسناک‌ترین و منفورترین دوران زندگی خود می‌دانند. یک بازنشسته با حقوقی که  نه مبلغ و نه نظم پرداخت آن تعریفی ندارد باید بتواند از پس خرج و مخارج زندگی برآید. به علاوه معمولا کهولت سن با اضافه شدن هزینه‌های درمانی همراه است که اجتناب‌پذیر نیست. پاسارگاد برنامه کاملی برای بازنشستگان دارد تا با بیمه عمر مکمل بازنشستگی به این دوره به عنوان یکی از شیرین‌ترین دوران زندگی خود بنگرند.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

ساز و کار بیمه عمر مکمل بازنشستگی

بیمه مکمل بازنشستگی زیرمجموعه بیمه عمر و آتیه شرکت پاسارگاد است که با هدف افزایش مستمری یا حقوق دوران بازنشستگی و به عنوان یک طرح کمکی به شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف ارائه می‌شود. اساس استفاده از بیمه عمر مکمل و بازنشستگی پرداخت حق بیمه در دوران فعالیت و اشتغال است که طی آن بیمه‌شده مبلغی را به عنوان اقساط برای تامین آتیه خانواده پرداخت می‌کند.

تفاوت‌های بیمه بازنشستگی و بیمه مکمل بازنشستگی

همان طور که می‌دانید بیمه عمر و آتیه پاسارگاد زیرمجموعه‌های فراوانی دارد که بیمه عمر و بازنشستگی را نیز شامل می‌شود. در بیمه عمر و بازنشستگی علاوه بر پرداخت مستمری به مهم‌ترین دغدغه بازنشستگان پوشش‌های خاصی هم برای فوت یا ازکارافتادگی بر اثر حادثه در نظر گرفته می‌شد.

به علاوه مبلغ ۱۲۵ میلیون تومان به عنوان غرامت ۶ بیماری خاص هم با در نظر گرفتن ضوابط این بیمه‌نامه به بیمه‌شده پرداخت می‌شود که مجموعا پشتوانه خوبی برای سال‌های بازنشستگی افراد به حساب می‌آمد.

اما بیمه مکمل بازنشستگی تفاوت‌های اندکی دارد. در این بیمه‌نامه شرکت پاسارگاد اقدام به حذف پوشش‌های جانبی نظیر بیمه فوت در اثر حادثه یا بیماری‌های خاص کرده است. جایگزین این موارد مزایا مناسب بسیاری برای پرداخت مستمری در سال‌های بازنشستگی به بیمه افزوده شده که قطعا در جهت رفاه حال بازنشستگان زحمت‌کش خواهد بود.

 

بیمه عمر مکمل بازنشتگی
بیمه عمر مکمل بازنشتگی

شرایط پرداخت حق بیمه عمر مکمل بازنشتگی

برای تعیین مبلغ حق بیمه از سه روش زیر می‌توانید استفاده کنید:

۱-      حق بیمه به صورت عدد ثابت با شیوه پرداخت مشخص

۲-      حق بیمه به صورت درصدی از حقوق بیمه شده با شیوه پرداخت مشخص

۳-      حق بیمه برای هر فرد به صورت مشخص به علاوه درصدی از حقوق با شیوه پرداخت مشخص

همچنین در بیمه عمر مکمل امکان قرار دادن مبلغی به عنوان سپرده وجود دارد که می تواند با افزایش سود دهی بیمه نامه و اندوخته بیمه نامه  امکان دریافت مستمری بالاتر را برای بیمه شده فراهم کند. توجه کنید که با توجه به افزایش سالانه حقوق و مزایای بیمه شدگان این امکان وجود دارد تا حق بیمه‌ها نیز بنا به درخواست بیمه گذار تغییر داشته باشد و کارفرمایان بتوانند سنوات کارکنان خود را به عنوان سپرده و یا افزایش در حق بیمه به بیمه عمر مکمل بازنشستگی واریز کنند.

شرایط وام بیمه عمر مکمل بازنشتگی

دریافت وام بر اساس ارزش بازخرید بیمه عمر مکمل بازنشستگی یکی از تسهیلاتی است که خریداری این بیمه ها در اختیار شما قرار می‌دهد. بر این اساس شما می‌توانید تا سقف ۹۰% ارزش بازخرید بیمه نامه خود بدون تشریفات اداری و ضامن وام دریافت کنید .

بدین منظور تنها کافی است که بیمه گذار بیمه نامه درخواست مربوطه را تکمیل و درخواست خود را مطرح کند و نیاز به هیچ ضامنی نخواهد بود. بهره مربوط به این تسهیلات وام تنها ۴% بیشتر از سود تضمینی بیمه عمر مکمل بازنشستگی خواهد بود.

مدت زمان بیمه عمر مکمل بازنشتگی و پرداخت اقساط آن

مدت بیمه عمر مکمل برای پرداخت اقساط حق بیمه و تشکیل سرمایه حداقل ۵ و حداکثر ۳۰ سال تعیین شده است.

بدیهی است هر چقدر که مدت بیمه نامه بیش‌تر باشد میزان حق بیمه پرداخت شده و در نتیجه اندوخته بیمه عمر مکمل بیشتر خواهد بود. در بیمه عمر مکمل بازنشستگی هدف اصلی افزایش مبلغ حقوق مستمری در دوران بازنشستگی است.هر یک از بیمه شدگان می‌توانند با گذشت حداقل ۳ سال از مدت بیمه نامه درخواست دریافت اندوخته بیمه را به صورت یک‌جا یا برقراری مستمری را داشته باشند. حداقل مدت مستمری ۵ سال و حداکثر تا پایان عمر بیمه شده است .

زمانی که درخواست برای دریافت مستمری به صورت ۵ ساله است میزان سود برابر با نرخ سپرده های بلند مدت بانکی است. در مورد مستمری های بیش تر از ۵ سال نرخ سود پرداختی ۲% بالاتر از سود سپرده های بانکی خواهد بود. بدیهی است هر چقدر که مدت بازپرداخت مسمتری بلند مدت تر در نظر گرفته شود رقم پرداختی با توجه به سرمایه یکسان کمتر خواهد بود؛ اما پرداخت سود بیش‌تر دو درصدی تا حدودی این کاهش را جبران خواهد کرد.

 

بیمه عمر مکمل بازنشتگی پاسارگاد

بازخرید بیمه عمرمکمل بازنشستگی

دریافت اندوخته بیمه نامه زود‌تر از موعد اتمام قرار داد بازخرید نام دارد. برای بازخرید باید به صورت مکتوب درخواست دهید. شرایط بازخرید در بیمه عمر مکمل بازنشستگی به این شکل است که با پرداخت حداقل ۶ ماه از حق بیمه درخواست بازخرید بیمه نامه به شرکت بیمه پاسارگاد اعلام شود.

در صورت فوت یبمه‌شده شرکت بیمه پاسارگاد در طرح بیمه عمر مکمل بازنشستگی سرمایه فوت عادی تا سقف ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال را در طول مدت بیمه نامه و همچنین در دوران پرداخت مستمری برای بیمه شده متعهد می‌شود. علت ایجاد سقف سرمایه محدود‌تر از حالت معمول و حذف پوشش های تکمیلی عمر افزایش هر چه بیش‌تر مستمری در آینده خواهد بود.

پوشش درمانی تلفیقی با بیمه مکمل بازنشستگی

در بیمه عمر مکمل بازنشستگی تا سن ۸۰ سالگی پوشش بیمه درمان تکمیلی به صورت اختیاری برای بیمه‌شدگان برقرار می‌شود و حق بیمه از محل حقوق بازنشسته برداشت خواهد شد. بیمه شدگانی که از هر نوع پوشش درمان تکمیلی استفاده می‌کنند از ۲۰% تخفیف در حق بیمه برخوردار خواهند شد.

پوشش‌های در نظر گرفته شده در قالب بیمه‌های درمان تکمیلی شامل همان پوشش‌های بیمه‌های عمر و تامین آتیه انفرادی است. به علاوه پوشش بیمه عمر در دوران دریافت مستمری در بیمه عمر مکمل بازنشستگی وجود دارد و بیمه شده در طول دوران دریافت مستمری تا سن ۸۰ سالگی از پوشش بیمه عمر برخوردار است.

گفتنی است شرایط این پوشش برای اولین بار و تنها توسط بیمه پاسارگاد در ایران به بازنشستگان عزیز ارائه می‌شود.

 

بیمه عمر مکمل بازنشتگی
  • بیمه عمر مکمل بازنشتگی
5

خلاصه

بیمه عمر مکمل بازنشتگی پاسارگاد بهترین روش سرمایه گذاری برای زمان بازنشتگی کارمندان و کارگران می باشد که شرایط مناسبی را دارد