از زمانی که صنعت هواپیمایی در ایران شروع به کار کرده است، افرادی تحت عنوان مهمانداران هواپیما در این حرفه وارد شده و موظف هستند در طول سفر بهترین شرایط برای مسافرین ایجاد کنند. هر مهماندار باید از نظر اجتماعی و آداب معاشرت در سطح بالا باشد، کمک های اولیه جهت شرایط اضطراری را بداند، تسلط به زبان بین الملل از دیگر ضروریات شغل مهمانداری است و… .

 

بیمه عمر مهمانداران هواپیما
بیمه عمر مهمانداران هواپیما

سختی های شغل مهمانداری هواپیما

نباید فراموش کرد که تمامی مشاغل از سختی های خاصی برخوردار هستند. برخی از آن ها دارای سختی مالی بوده و برخی دیگر از نظر فشار روحی و جسمی وارد شده به فرد، سخت خوانده می شوند. در مورد حرفه مهمانداری هواپیما لازم است به چند مورد توجه کنیم:

۱- مهمترین بخش سخت این حرفه، محل کار است که هزاران متر در آسمان بوده و به هر حال یک محیط پراسترس است. این امکان وجود دارد که هر لحظه هواپیما نقص فنی، سانحه های هوایی، غفلت خلبان و… خراب شده و سقوط کند. در این زمان جان مهماندار در خطر است. آنچه برای چنین افرادی نگران کننده است، آینده زندگی خانواده بعد از مرگ اوست. با مرگ پدر خانواده تنها حقوق ثابت او برای گذران زندگی خواهد ماند و کسی نمی تواند همسر و فرزندان را با یک پشتوانه مالی قوی حمایت کند.

۲- سرقت ها و تخلفات مسلحانه هواپیمایی از جمله موارد دیگری هستند که می تواند منجر به مرگ مهماندار شده و باز هم همان شرایط ذکر شده را به دنبال داشته باشد.

۳- جالب است بدانید در تحقیقاتی که در مورد سلامت مهمانداران انجام شده بود مشخص گردید این افراد زودتر از پتانسیل طبیعی بدن، قوای بدن را از دست می دهند و دلیل این اتفاق، بهم ریختن زمان استراحت و خواب این افراد است. پروازها در زمان های مختلف شبانه روز انجام می شود و مهمانداران باید در تمام این ساعات آماده باشند. همان گونه که می دانید کم خوابی بر روی سلامت روحی و روانی، سلامت قلب و حتی سلامت استخوان ها تاثیر می گذارد. با توجه آنچه گفته شد مهماندارن باید به فکر یک سرمایه برای روزهای بیماری و همچنین برای خانواده خود در دوران از کار افتادگی باشند. چرا که درآمد آن ها در قبال این سختی ها کافی نبوده و نمی توانند بخشی از آن را پس انداز کنند.

۴- و…

حمایت بیمه عمر از مهمانداران هواپیما

هیچگاه نباید اجازه دهیم سختی های یک حرفه ما را از علائق خود دور کند. اگر شما به حرفه مهمانداری هواپیما علاقه دارید اما نگران این سختی های نامبرده هستید، کافی است بیمه عمر را تهیه نمایید تا مطمئن شوید در هر لحظه از زندگی می توانید از مزایای بیمه عمر شامل تامین هزینه های درمانی، داشتن سرمایه برای خود و خانواده و… بهره مند شوید.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر مهمانداران هواپیما
  • بیمه عمر مهمانداران هواپیما
5

خلاصه

بیمه عمر مهمانداران هواپیما !!! اگر شما در حرفه مهمانداری هواپیما مشغول به کار هستید توصیه می شود این مقاله را با دقت مطالعه کنید.