منجمی یا علم ستاره شناسی از جمله علوم باستانی ایران زمین است که به جرات می توان گفت عمده تحقیقات صورت گرفته در این رشته از جانب ایرانیان بده است. منجمان با بررسی موقعیت ستارگان و سیاره ها، بررسی اشکال صور فلکی و… می توانند وضعیت فعلی و آینده زمین، وقایع در انتظار، موقعیت زمین در کهکشان و بسیاری از اطلاعات دیگر را به دست بیاورند.

شاید دانستن این مطلب برای شما هم جالب باشد منجمی در عین حال که حرفه ای بسیار زیبا و لذت و بخش است اما سختی های خاص خود را دارد و یک منجم زمانی که موارد این حرفه می شود تمامی این سختی ها را پذیرفته و فعالیت های خود را آغاز می کند. تمامی سختی هایی که برای منجمان وجود دارد نهایتا به نحوی شرایط مالی زندگی را نیز تحت تاثیر قرار داد و به همین دلیل نیاز است چنین افرادی از یک حامی مالی قوی در طول دوران زندگی خود بهره مند شوند.

 

بیمه عمر منجمان
بیمه عمر منجمان

سختی کار منجمان

قبل از هر چیز بهتر است نگاهی به سختی کار منجمان داشته باشیم تا بدانیم آیا واقعا این شغل را می توان در گروه مشاغل سخت قرار داد یا خیر.

۱-    هر منجم نیاز به امکانات، وسایل و مکان کاملا مجهز برای تحقیقات علمی خود نیاز دارد. تامین چنین شرایطی به هزینه بالا نیاز دارد حالا اگر کوچکترین خسارتی به وسایل  و تجهیزات وارد شود جبران این خسارت ها به هزینه سنگینی نیاز دارد. در این زمان منجم چگونه باید مخارج را تامین کند؟

۲-    منجمان غالبا در سفر هستند. آن ها باید برای یافتن اطلاعات بیشتر و کسب دانش جدید از دنیای اطراف خود به سرزمین های مختلف و مناطق گوناگون همانند بیابان ها، کوه ها و… سفر کنند. با توجه به این که این افراد سفرهای زیادی پیش رو دارند لذا خطر جانی بیشتری آن ها تهدید می کند. اگر در حین سفر آسیب به منجم وارد شود به گونه ای که دچار نقص عضو شده و او را از کار افتاده کند و یا اگر خطر جانی برای او رخ داده و منجر به مرگ او شود، از این پس خانواده او چگونه می توانند امورات زندگی را سپری کنند؟

۳-    منجمان همواره به دنبال کسب دانش جدید هستند و کسب دانش نیاز به امکانات بیشتر، تحصیل در دانشگاه های مختلف جهان و… دارد. در نتیجه منجمان باید یک حامی مالی قوی داشته باشند تا در تمام دوران کار بتوانند برای تامین مخارج تحصیل خود از این پشتوانه کمک بگیرند.

۳-    منجمان به دلیل حرفه ای که دارند زودتر کارایی بدن خود را از دست می دهند. کمر درد و همچنین درد در مفاصل بدن و به ویژه گردن، مهمترین عارضه هایی است که برای منجمان رخ می دهد در نتیجه این افراد زودتر از حالت طبیعی از کار افتاده می شوند و از این زمان به بعد برای تامین مخارج زندگی دچار مشکل خواهند شد.

۴-    …

برخورداری از بیمه عمر منجمان

در ابتدا مقاله از یک حامی مالی قوی برای منجمان صحبت کردیم و الان با توجه به بیان سختی کار این حرفه، وقت آن رسیده است که بیمه عمر منجمان را به شما معرفی کنیم. توصیه می شود منجمان از همان ابتدای شروع به کار خود بیمه نامه عمر را تهیه کنند تا در تمامی موارد ذکر شده بتوانند از کمک های بیمه عمر بهره مند شوند. این بیمه نامه می تواند برای تامین مخارج برای دوران از کار افتادگی، سرمایه برای ادامه کار، جبران هزینه های شکست در تحقیقات و یا از دست رفتن سرمایه اولیه و… شما را به خوبی پشتیبانی کند.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر منجمان
  • بیمه عمر منجمان
5

خلاصه

بیمه عمر منجمان !!! منجمان باید در اولین قدم و قبل از شروع به کار بیمه عمر منجمان را خریداری کنند تا از مزیت های این بیمه نامه بهره مند شوند.