هر انسانی در طول دوران زندگی خود باید به فکر پس انداز برای روز مبادا باشد. هیچگاه نمی توان در مورد شرایطی که در روزهای آینده در انتظارمان است قضاوت کرد ممکن است وضعیت اقتصادی کشور و یا حتی برخی از اشتباهات کوچک در حین کار ضررهای مالی را برای ما به دنبال داشته باشد. نیاز به سرمایه گذاری مطمئن و آینده دار تنها به دلیل اتفاقات بد ناخواسته نیست بلکه هر شغلی سختی های خاص خود را داشته و ممکن است شما را زودتر از حالت طبیعی بازنسشته کند و یا این که درآمد فعلی حاصل از آن نتواند پاسخگوی نیاز شما در سال های بازنشستگی باشد به همین دلیل یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری که با اطمینان به شما معرفی خواهیم کرد، سرمایه گذاری در بیمه عمر است.

بیمه عمر یک سرمایه گذاری آینده دار و بلند مدت است که شما زمانی متوجه فواید آن خواهید شد که یا در شرایط اقتصادی بدی از زندگی قرار داشته باشید، یا این که به یک سرمایه زیاد برای شروع کار جدید نیاز دارید و…. خوشبختانه تمامی افراد در مشاغل مختلف می توانند از بیمه عمر استفاده کنند و این موضوع شامل حال معلمان نیز خواهد شد. اما مسلما هیچ یک از ما تا زمانی که ندانیم انجام کاری می تواند مزیت های بی شماری را برایمان به دنبال داشته باشد، به سراغ آن نخواهیم رفت. در صورتی که شما از معلمان عزیز کشور هستید ادامه مقاله را به دقت مطالعه کنید تا به خوبی بتوانید از مزیت های بیمه عمر برای خود آگاه شوید.

بیمه عمر معلمان
بیمه عمر معلمان

سختی های موجود در شغل معلمی

در ابتدا لازم است سختی های شغل معلمان را یادآوری کنیم تا بهتر بتوانید جایگاه بیمه عمر به عنوان یک حامی در شرایط سخت را درک کنید:

۱-   مهمترین سختی کار معلمان که به ویژه در سال های اخیر بیشتر بر روی آن مانور داده شده است، درآمد پایین این قشر از جامعه است. متاسفانه بازنشستگان آموزش و پرورش از درآمد خود ناراضی بوده و بارها اعلام کرده اند که این درآمد کفاف مخارج زندگی را نخواهد داد زیرا:

–       در دوران پیری، فرد به بیماری های بیشتری مبتلا خواهد شد و در نتیجه درمان این بیماری ها نیاز به بودجه کافی دارد که متاسفانه برای بازنشستگان آموزش و پرورش تامین هزینه های سنگین درمانی از طریق حقوق بازنشستگی امکان پذیر نیست.

–       جمعیت خانواده فرد بازنشسته به دلیل ازدواج فرزندان بیشتر شده در نتیجه مخارج زندگی نیز بیشتر می شود اما همچنان حقوق ماهانه آن ها ثابت است.

۲-   میزان حقوق معلمان همگام با شرایط اقتصادی کشور تغییر نمی کند. برای مثال معلمی را در نظر بگیرید که مستاجر بوده و هر سال باید قرارداد خود را براساس تغییرات قیمت زمین و مسکن، تمدید کند در حالی که حقوق او تغییر خاص نکرده و این به این معناست که معلمان از نظر مالی هر لحظه در تنگنا قرار دارند.

۳-   یکی از نگرانی های معلمان، تامین آینده فرزندانشان است. همه آن ها دوست دارند بهترین جهیزیه را برای دختران خود تامین کرده و همچنین یک پس انداز مالی برای پسران خود داشته باشند تا در زمان شروع به کار، از آن استفاده کنند. مسلما تحقق چنین آرزوهایی نیاز به درآمد زیادی دارد.

۴-   و یا گاها برخی از معلمین زودتر از سن تعیین شده در قوانین کشور بازنشسته می شوند برای مثال ممکن است معلمی توانایی جسمی خود را در سانحه تصادف از دست بدهد.  چنین فردی عملا بیکار شده و باید با همان درآمد کم امورات خود را سپری کند.

۵-   و…

مزیت بیمه عمر معلمان

متاسفانه سختی کار معلمان بیشتر از آن است که بیان کردیم. به هر حال در تمامی این موارد بیمه عمر می تواند بهترین حامی شما باشد. اگر از زمان شروع به کار بیمه نامه عمر را تهیه کرده و برای آینده خود سرمایه گذاری کنید، در روزهایی که نیاز مالی شما بیشتر شده و حقوق معلمی کفاف مخارج را نمی دهد، این بیمه نامه می توان حامی شما باشد. برای مثال شما معلمین می توانید بیمه عمر را برای فرزندان خود تهیه کنید تا در زمان جوانی و نیاز آن ها به یک سرمایه کلان، بتوانید آرزوهای فرزدانتان را محقق کنید و یا در دوران کهولت که مخارج درمانی و یا مخارج زندگی بیشتر می شود، بیمه عمر از شما پشتیبانی کرده و اجازه نمی دهد نگرانی های مالی باعث تلخ شدن روزهای زندگی برای شما شود.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر معلمان
  • بیمه عمر معلمان
5

خلاصه

با توجه به سختی هایی که در شغل معلمی وجود دارد لذا بیمه عمر معلمان با چنین شرایط و مزایایی، یک پشتوانه قوی برای شاغلین در این حرفه خواهد بود.