بیمه عمر مانده بدهکار گروهی

در میان انواع بیمه عمر، بیمه عمر مانده بدهکار گروهی از جمله گزینه های مناسب برای کسانی است که وام گرفته و یا بدهی مالی دارند و ممکن است هر آن به دلیل بیماری و… از دنیا بروند. حتما تا به حال موقع گرفتن وام به شما پیشنهاد شده است که وام خود را بیمه کنید. منظور، همین بیمه عمر مانده بدهکار است. در این صورت وراث از بدهی باقیمانده والدین خود در امان خواهند ماند.

کاربرد بیمه عمر مانده بدهکار

این بیمه نامه زمانی به تعهدات خود عمل می کند که فرد بدهکار یا وام گیرنده، فوت کرده باشد. برای مثال اگر پدر خانواده یک وام سنگین از بانک برای درمان بیماری خود یا سایر اعضای خانواده گرفته باشد و بداند که با فوت خود، همچنان اقساط ادامه دارد.، بهتر است از این بیمه عمر استفاده کند. در این صورت بیمه گر موظف به پرداخت سایر مبالغ بدهی خواهد بود. بیمه گر متعهد می شود مابه تفاوت مبلغ کل وام از اقساط پرداخت شده را به وام دهنده پرداخت کند.

شرایط بیمه عمر مانده بدهکار

در صورتی که به دنبال استفاده از این بیمه نامه هستید، توصیه می کنیم مروری بر شرایط آن داشته باشید:

۱-   این بیمه نامه برای افرادی صادر می شود که حداکثر ۷۰ سال سن دارند و در سنین بالاتر امکان استفاده از بیمه عمر مانده بدهکار گروهی نخواهد بود. اگر بعد از عقد قرارداد، بیمه گر متوجه شود برخی از بیمه شدگان سنی بالاتر از ۷۹۰ سال دارند، موظف است حق بیمه آن ها را به بیمه گذار تحویل دهد.

۲-   لازم است بدانید که تعهد بیمه گر تنها در مورد اصل وام بوده و هیچ مسئولیتی در قبال اقساط معوق،  جریمه ناشی از عدم پرداخت اقساط و همچنین سود بانکی نخواهد داشت.

۳-   نرخ حق بیمه براساس میانگین سنی بیمه شدگان تعیین می گردد.

۴-   توجه داشته باشید که بیمه گذار موظف به پرداخت حق بیمه به صورت یکجا خواهد بود.

۵-   بعد از عقد قرارداد، بیمه گر مبلغ حق بیمه را به صورت الحاقیه بیمه نامه اعلام خواهد کرد.

بیمه عمر مانده بدهکار گروهی

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − چهار =