قضاوت یکی از شغل های سخت و پر دردسر در دنیا شناخته شده است زیرا پایه اصلی قضاوت بر مبنای عدالت قرار داده شده و کوچکترین بی دقتی از جانب قاضی می تواند منجر به رای غلط و در نتیجه محکوم شدن نابجای طرفین دعوا گردد. این شغل سختی ها و محدودیت های خاص خود را دارد که بر روی کیفیت زندگی قضات تاثیر می گذارد:

بیمه عمر قضات
بیمه عمر قضات

۱- مهمترین بخش سخت حرفه قضاوت، همان استرس کاری است که در ابتدای مقاله به آن اشاره نمود. قاضی باید تمام توجه و دقت خود را بر روی پرونده قرار دهد تا شرایط را به درستی بررسی کرده و نهایتا رای عادلانه ای صادر نماید. قاضی همواره و به صورت ناخودآگاه دارای استرس است که مبادا موردی از قلم افتاده و رایی که صادر می کند ناخق باشد. این استرس در طول روز در پرونده های مختلف به قاضی وارد می شود در نتیجه قضات به دلیل فشار روانی که روزانه متحمل می شوند، بیشتر در معرض بیماری هایی من جمله سکته قلبی قرار خواهند داشت.

۲- همچنین قضات باید تمام وقت در دادگستری حضور داشته باشند. با توجه به این که روزانه ساعات کاری آن ها بالا بوده و از طرفی همیشه پشت میز کار نشسته و تحرکی ندارند لذا از نظر جسمی نیز این افراد به مورد دچار عوارضی من جمله کمر درد، گردند درد و ضعف عضلات خواهند شد. از طرفی به دلیل اینکه قضات همواره در حال مطالعه پرونده های مختلف و همچنین مطالعه کتب قانون هستند لذا از نظر بینایی نیز زودتر دچار ضعف می شوند.

۳- متاسفانه قضات باید این شرایط را قبول کنند که امنیت شغلی آن ها پایین است. در پرونده هایی که جرائم سنگین مالی، اجتماعی و یا سیاسی رخ داده است بعد از اعلام رای دادگاه ممکن است افرادی که در این پرونده شکست خورده اند آسیبی به قاضی وارد کنند. در این صورت این آسیب منجر به از کار افتادگی قاضی یا خطر جانی برای او خواهد شد.

۴- و…

حمایت بیمه عمر از قضات

نباید فراموش کرد که بخشی از مشکلات کاری که بر روی کیفیت زندگی تاثیر می گذارند، مربوط به مشکلات مالی است. بیمه عمر کمک می کند تا قضات نه تنها بتوانند برای تامین مخارج زندگی، هزینه های درمان و حتی سرمایه ای برای روز مبادا از این بیمه نامه استفاده نمایند بلکه بیمه عمر نوعی سرمایه گذاری برای آتیه فرزندان هم خواهد بود لذا اینگونه می توان بیان نمود که بیمه عمر یک سپرده مالی مطمئن برای دوران زندگی است.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر قضات
  • بیمه عمر قضات
5

خلاصه

بیمه عمر قضات !!! با توجه به سختی ها و شرایطی که در شغل قضات وجود دارد، استفاده از بیمه عمر بهترین راهکار برای تامین مالی زندگی است.