شیمی علمی است که به بررسی ساختار شیمیایی مواد، خاصیت آن ها، اجزای سازنده، واکنش ها و تغییراتی که در آن ها رخ می دهد و…. می پردازد و این علم از زمان پیدایش انسان همواره وجود داشته است با این تفاوت که انسان اولیه بدون اگاهی از علمی به نام شیمی، از مزیت های آن بهره مند می شده و برای مثال می توان به پختن غذا اشاره نمود. به هر حال در طول تاریخ همواره شیمی دانان متعددی در سراسر جهان به بررسی این علم پرداخته و نتیجه یافته های آن ها در طول قرن های مختلف، همین دانش امروزی است که در زندگی بشر نقش مهمی را ایفا کرده است. فعالیت شیمی دانان همچنان ادامه دارد چرا که ان ها معتقدند دانش شیمی، علمی بی پایان بوده و همیشه چیزی برای کشف کردن در این زمینه علمی وجود دارد.

اما شیمی دانان همواره در معرض خطراتی قرار دارند که هر کدام به نحوی می توانند بر روی کیفیت زندگی او تاثیر بگذارند. شاید از نظر شما سخت ترین کار جهان، کار در معدن باشد ولی نباید فراموش کرد که هر حرفه ای سختی های خاص خود را دارد. برای مثال آیا می دانید یک شیمی دان در طول دوران کاری خود با چه سختی هایی روبرو است؟

بیمه عمر شیمی دانان
بیمه عمر شیمی دانان

۱-    سخت ترین بخش کار یک شیمی دان، کار کردن با مواد شیمیایی است که عمده این مواد بسیار خطرناک هستند. برخی از مواد به مرور زمان بدن فرد را مسموم کرده و منجر به مرگ ناگهانی شیمیدان می شود. برخی دیگر یدر یک لحظه منجر به مرگ شده و یا در خوشبینانه ترین حالت، برخی مواد می توانند منجر به نقص عضو و از کار افتادگی شیمیدان شوند. متاسفانه هر چقدر هم که در آزمایشگاه های شیمی اصول ایمنی رعایت شود ولی قدرت نفوذ برخی مواد به بدن بسیار زیاد بوده و یا ممکن است اتفاقاتی رخ بدهد که خارج از کنترل شیمیدان است. به هر حال در صورت از کار افتادگی شیمیدان و یا مرگ او، چه کسی مسئولیت تامین مخارج خانواده او را برعهده خواهد گرفت؟

۲-    شیمیدان ها به آزمایشگاه ها بزرگ و مجهز به وسایل و تکنولوژی های روز، مواد آزمایشگاهی و…. برای کار خود نیاز دارند. اگر خسارت هایی از قبیل آتش سوزی منجر به از بین رفتن این سرمایه شود، شیمیدان چگونه می تواند سرمایه اولیه برای جبران این خسارت و راه اندازی مجدد آزمایشگاه را تامین نماید؟

۳-    همان گونه که می دانید معمولا زمانی که یک شیمیدان قصد دارد ماده و یا ترکیبات جدید را کشف کند، هزینه اولیه برای تامین مواد تا تولید آزمایشی بر عهده خود او بوده و در صورت تایید اختراع وی توسط سازمان جهانی، اسپانسرهایی برای تولید انبوه به سراغ شیمیدان می آیند. اما تامین همین زینه اولیه سخت است و مشل ساز خواهد شد.

۴-    شیمیدان ها به دلیل این که در طول دوران کاری خود با مواد شیمیایی مختلفی سر و کار دارند لذا بدنشان بیشتر مستعد بیماری هایی از قبیل بیماری های تنفسی، پوستی، قلبی و… بوده و در نتیجه هزینه های درمان چنین افرادی بیشر خواهد بود.

۵-    و…

حمایت های بیمه عمر شیمی دانان

اما اگر شما به عنوان یک شیمیدان با خواند این مقاله، نگران آینده کاری و زندگی خود شده اسد، این مژده به شما داده می شود که بهترین حامی شما در دوران از کارافتادگی، بیماری، از بین رفتن سرمایه و نیاز به سرمایه جدید و حتی بهترین حامی شما برای نواده پس از شما، بیمه عمر است. شما با کمک بیمه عمر می توانید از یک پشتوانه مالی در تمام دوران کاری و زندگی خود بهره مند شده و بدون نگرانی از شرایط مالی، به کار خود ادامه دهید.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر شیمی دانان
  • بیمه عمر شیمی دانان
5

خلاصه

بیمه عمر شیمی دانان !!! آیا می دانید چرا توصیه می شود شیمیدانان از بیمه عمر استفاده کرده و قبل از شروع به نسبت به خرید این بیمه نامه اقدام نمایند؟