از جمله علوم طبیعی که نقطه تمرکز آن سیاره زمین است، علم زمین شناسی است. این علم به بررسی وضعیت قرار گیری زمین در فضا، ساختمان و اجزای تشکیل دهنده آن، پدیده های زمین شناسی همانند زلزله و مورادی از این قبیل می پردازد که مسلما درک این علم نیاز به تخصص دارد به همین دلیل است که همواره در طول تاریخ شاهد حضور زمین شناسانی بوده ایم که اقدامات آن ها منجر به گسترش علم زمین شناسی شده و خدمات زیادی را برای جامعه بشریت داشته اند. برای مثال امروزه انسان می تواند محل های زلزله خیز را مشخص کرده و در نتیجه در طراحی ساختمان ها به این مسئله توجه داشته باشد.

زمین شناسان از روش های تحقیقی و کاربردی برای کسب یافته های جدید استفاده می کند. محل فعالیت آن ها کاملا مجهز بوده و می توانند به کمک ماهواره ها و اطلاعات دریافتی از آن ها، وضعیت زمین و تغییرات ساختاری آن را به صورتی آنی ثبت نمایند. پس مشخص شد که این حرفه بسیار سخت است و مهمتر این که این سختی ها می تواند بر شرایط زندگی زمین شناسان تاثیر بگذارد. به چند نمونه زیر توجه کنید:

بیمه عمر زمین شناسان
بیمه عمر زمین شناسان

۱-     برخی از زمین شناسان در ایستگاه ها و ساختمان های اداری مستقر بوده و موظف هستند  به بررسی داده ها، آنالیز آن ها، تهیه نقشه های زمین شناسی و… بپردازند. ساعات کاری این افراد غالبا زیاد است. حال تصور کنید این افراد با چنین وضعیت کاری آیا قوای بدنی خود را در مدت کوتاهی از دست نمی دهند؟ شاید گمان کنید که نشستن در پشت میز کار، راحت ترین شغل دنیاست ولی زمین شناسان که مسئول کار با نرم افزارهای مختلف هستند در مدت کوتاهی نسبت به دیگران دچار ضعف بینایی شده و درد در ناحیه گردن و کمر به سراغ آن ها می آید. در چنین وضعیتی تامین هزینه های درمانی غالبا سخت خواهد بود. از طرفی چون ممکن است مجبور شوند خود را زودتر از موعد بازنشسته کنند، لذا از این پس تامین مخارج زندگی با حقوق بازنشستگی سخت خواهد شد.

۲-    اما گروهی دیگر از زمین شناسان مسئول تحقیقات میدانی هستند. یعنی باید به مناطق مشخص شده رفته و اطلاعات را به صورت حضوری کسب نمایند. گاها ممکن است نیاز شود مدت ها از خانه دور باشند تا تحقیقات خود را کامل نمایند. حوزه کاری چنین افاردی غالبا در بیابان ها، کوه ها، مناطق جنگلی و… است. لذا خطرات محیطی زیادی آن ها را تهدید می کند. اگر یک زمین شناس در حین تحقیقات میدانی دچار آسیب شده و از کار افتاده شود، هزینه سنگین درمانی و مخارج خانواده از این پس چگونه تامین می شود؟ در شرایط بدتر اگر زمین شناس در حادثه ای فوت کند آیا پشتوانه مالی قوی برای اعضای خانواده او وجود دارد؟

۳-    آن دسته از زمین شناسانی که مسئول تحقیقات میدانی هستند، در بیشتر مواقع با شرایط بد آب و هوایی روبرو می شوند که این مسئله بر روی سلامت جسم آن ها تاثیر می گذارد.

۴-    و….

حمایت بیمه عمر از زمین شناسان

همان گونه که متوجه شدید عوامل زیادی وجود دارد که دست به دست هم داده اند تا شرایط مالی زندگی برای زمین شناسان سخت شود اما بیمه عمر تمام نگرانی های شما را برطرف خواهد کرد. در صورتی که شما به عنوان یک زمین شناس از زمان آغاز به کار از بیمه عمر استفاده کنید، نه تنها در تمام سختی های فوق می توانید از حمایت مالی این بیمه نامه برخوردار شوید بلکه این بیمه یک سرمایه برای فرزندانتان هم خواهد بود و همچنین می توانید از وام های بدون سود بیمه عمر برای گذران بخشی از امورات زندگی خود استفاده کنید.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر زمین شناسان
  • بیمه عمر زمین شناسان
5

خلاصه

بیمه عمر زمین شناسان !!! با توجه به این که سختی کار زمین شناسان هر لحظه بر شرایط مالی آن ها تاثیر می گذارد لذا عاقلانه ترین کار، خرید بیمه عمر است.