در دهه های اخیر وضعیت حمل و نقل عمومی در کشور به حدی رسیده است که اغلب مردم ترجیح می دهند برای جابجایی های داخل و خارج شهری، از وسیله شخصی استفاده نکنند. اتوبوس ها از جمله وسایل نقلیه عمومی است که نه تنها در داخل شهرها بلکه در مسافرت های بین شهری و بین استانی نیز به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. رانندگی با هر وسیله ای خطرات خاص خود را دارد اما  رانندگی با اتوبوس به دلیل تجربه موقعیت ها و جاده های مختلف، ریسک بالاتری داشته و به همین دلیل است که رانندگان این وسایل باید از مهارت ویژه برخوردار باشند. نباید فراموش کرد که این حرفه سختی های بیشماری دارد:

 

بیمه عمر رانندگان اتوبوس
بیمه عمر رانندگان اتوبوس

۱- مهمترین خطری که هر راننده اتوبوس را تهدید می کند، خطرات جاده ای است. حتی بهترین رانندگان هم ممکن است در معرض خطراتی من جمله بد بودن مسیر از نظر نزدیکی به پرتگاه، رانندگی نامناسب اتومبیل های دیگر، بارش سنگین برف و باران و رانندگی سخت و.. قرار بگیرند که در این صورت راننده و مسافرین هر لحظه در معرض خطر جانی قرار دارند.

۲- در مسافرت های بین شهره و یا بین استانی، رانندگان اتوبوس باید تمام شب را بیدار مانده و به رانندگی ادامه دهند. در نتیجه دو مسئله باید در نظر گرفته شود:

  • اول این که رانندگی در شب بسیار خطرناک بوده  و با توجه به این که راننده تمام طول روز را هم رانندگی کرده است لذا به دلیل خستگی زیاد، هر لحظه احتمال بروز حادثه وجود خواهد داشت.
  • از طرفی رانندگی در شب فرصت استراحت را از رانندگان اتوبوس خواهد گرفت و این افراد در هر ماه چندین بار چنین شرایطی را تجربه می کنند به همین دلیل است که زودتر به بیماری هایی من جمله سکته قلبی مبتلا می شوند که منجر به از کار افتادگی آن ها خواهد شد.

۳- رانندگان اتوبوس باید بیشتر ساعات روز را به رانندگی مشغول باشند و این بدان معناسب که بدن آن ها به ویژه ستون مهره ها و گردن به شدت در معرض استهلاک قرار داشته و خیلی زود قوای بدنی خود را از دست خواهند داد.

۴- متاسفانه شغل رانندگی اتوبوس یکی از حرفه هایی است که پشتوانه ای برای آن وجود ندارد. ممکن است در یک ماه تعداد سفر زیاد و یا در یک ماه تعداد سفر کم باشد. لذا رانندگانی که در مسیرهای بین شهری مشغول به کار هستند نمی توانند برای پایان ماه از درآمد ثابتی برخوردار باشند.

۵- استهلاک اتومبیل و هزینه تعمیر آن نیز از دیگر مواردی است که حتی ممکن است هر ماه بخشی از درآمد راننده را به خود اختصاص دهد.

۶- و…

بیمه عمر و حمایت آن از رانندگان اتوبوس

با توجه به آنچه بیان کردیم آیا به نظر شما رانندگان اتوبوس نباید در اسرع وقت برای خرید بیمه عمر اقدام نمایند تا مطمئن باشند در طول زندگی از یک پشتوانه مالی برخوردار هستند که در تامین مخارج زندگی و هزینه های درمانی به یاری آن ها آمده و همچنین با توجه به وضعیت درآمدی آن ها، بیمه عمر پشتوانه ای برای فرزندان خواهد بود؟

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر رانندگان اتوبوس
  • بیمه عمر رانندگان اتوبوس
5

خلاصه

بیمه عمر رانندگان اتوبوس !!! اگر شما راننده اتوبوس هستید و هنوز بیمه عمر را تهیه نکرده اید، متاسفانه بزرگترین اشتباه زندگی را مرتکب شده اید.