زمانی که مشکل قانونی برای مردم به وجود می آید پرونده مستقیما به دادگاه ارجاع داده نمی شود بلکه ابتدا در دادسرا بررسی شده و پس از این که تحقیقات کامل شد، پرونده جهت اعلام رای به دادگاه سپرده می شود. در دادسراها افرادی تحت عنوان دادیار فعالیت می کنند که این افراد مسئولیت تحقیقات میدانی، پیگیری امور پرونده، اجرای حکم و همچنین سایر وظایفی را بر عهده دارند که در حیطه کاری دادستان است. لذا حتما تا کنون متوجه شده اید که چه وظیفه سختی بر دوش دادیارها قرار دارد. بد نیست که کمی جزئی تر به این حرفه نگاه کرده و به مشکلات مرتبط با دادیاران اشاره کنیم:

بیمه عمر دادیاران
بیمه عمر دادیاران

۱- دادیاران باید در تمام طول روز مشغول تحقیق و یافتن اطلاعات جدید باشند. این افراد حجم کاری بالایی دارند چرا که تا زمانی که مدرکی قابل دسترس هست باید این مدارک در قالب تحقیقات میدانی ضمیمه پرونده شود چرا که کوچکترین موردی می تواند راه نهایی دادگاه را تغییر دهد. لذا با توجه به آنچه گفته شد باید به دو مورد توجه داشت:

–       دادیاران روزانه با فشار روانی زیادی روبرو هستند که حتی ممکن است خود این افراد متوجه چنین استرسی نشوند ولی همین دغدغه که مبادا کوتاهی در کار رخ داده و شرایط به نحو بد و غیر عادلانه پیش برود، منجر به استرس روانی شده و به مرور زمان بر سلامت آن ها تاثیر گذاشته و بیماری هایی من جمله سکته قلبی را به دنبال خواهد داشت.

–       همچنین چون ساعات زیادی از روز را به کار مشغول بوده و حتی ساعات استراحت کمی دارند لذا کمبود استراحت و خستگی های مفرط منجر به فرسودگی جسمی می شود که بازنشستگی پیش از موعد را به دنبال خواهد داشت.

۲- دادیاران به دلیل شرایط شغلی که دارند امنیت کاری خود را کمتر حس می کنند. به هر حال همواره در پرونده های قضایی افرادی هستند که از پیشرفت پرونده بر خلاف میل خو ناراضی بوده و حاضر هستند به هر قیمتی رای دادگاه را به نفع خود تغییر دهند. این افراد ممکن است آسیبی به دادیاران وارد نمایند.

۳- مهمترین قسمت سختی کار دادیاران، تاثیرات روانی است که پرونده های مختلف بر روی آن ها می گذارد. مطالعه شرایط زندگی مردم و مشکلاتی که در هر زمینه ای برای زندگی آن ها رخ داده است بر روی دادیار تاثیر گذاشته و او را عصبی و ناراحت خواهد کرد. وقتی روزانه در معرض چنین ماجراهایی باشیم خواه نا خواه سلامت بدن فرد در اثر امواج منفی به خطر می افتد.

۴- و…

حمایت بیمه عمر از دادیاران

با توجه به این که اغلب مشکلات، شرایط مالی زندگی را متاثر می کند لذا استفاده از بیمه عمر کمک می کند تا دادیاران بهتر بتوانند مخارج زندگی را تامین کنند، سرمایه ای برای فرزندان پس انداز نمایند حتی در شرایط سخت زندگی از این سرمایه بیمه عمر برای بهبود شرایط استفاده نمایند.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر دادیاران
  • بیمه عمر دادیاران
5

خلاصه

بیمه عمر دادیاران !!! به دادیارانی که هنوز برای خرید بیمه عمر اقدام نکرده اند توصیه می شود این مقاله را با دقت مطالعه کنند.