در راستای حمایت از محیط زیست اقدامات مختلفی در کشور صورت گرفته و یکی از مهمترین خدمات که باعث اشتغال زایی نیز شده است، حفاظت از جنگل هاست که با کمک افرادی تحت عنوان جنگلبان انجام می شود. کسی که قرار است در یک محدوده مشخص محیط زیست مشغول به کار شود و از آنجا محافظت نماید باید بداند که مسئولیت تمامی مشکلات، خسارت ها و اتفاقاتی که در این محدوده رخ می دهد بر عهده جنگلبان خواهد بود. به جرات می توان گفت که جنگلبانی یکی از مشاغل سخت به حساب می آید زیرا:

 

بیمه عمر جنگل بانان
بیمه عمر جنگل بانان

۱- محیط کاری جنگلبانان خطرناک است. این افراد باید در ساعات مشخص شده در داخل جنگل حضور داشته و تمامی منطقه را تحت کنترل خود داشته باشند. در این زمان دو خطر مهم جنگلبانان را تهدید می کند:

  • حمله حیوانات حشی که اگر چه جنگلبانان کاملا مجهز به داخل جنگل وارد می شوند اما به هر نباید فراموش کرد که حیوانات می توانند انسان را غافلگیر نمایند.
  • از طرف دیگر همواره در تمامی مناطق جنگلی  شکارچیانی حضور دارند که بدون مجوز و به صورت غیرقانونی به دنبال شکار حیانات کمیاب بوده و حتی بعضا برای رسیدن به هدف خود حاضر هستند جان جنگلبانان را به خطر بیاندازند.

با توجه به آنچه گفته شد اگر جنگلبانان دچار آسیب هایی شوند که هزینه درمان آن ها سنگین باشد چگونه می توانند این هزینه را تامین کنند؟ از طرفی اگر آسیب رخ داده به حدی باشد که منجر به از کارافتادگی جنگلبان شود از این پس باید با حقوق بازنشستگی که کمتر از حقوق فعلی است به زندگی ادامه دهد.

۲- متاسفانه درآمد جنگلبانان حتی کفاف اداره امور زندگی را نمی دهد چه برسد به این که بتوانند قسمتی از درآمد ماهانه خود را برای آینده و یا به عنوان سرمایه ی برای فرزندان خود پس انداز نمایند.

۳- مسئولیت هر گونه اتفاقی که در حوزه کاری جنگلبانان رخ بدهد برعهده آن هاست به همین دلیل است که این افراد حتی تا پای جان از حوزه استحفاظی خود حمایت می کنند. این خسارت نه تنها شامل شکار حیوانات بلکه شامل قطع درختان و چیدن گیاهان کمیاب هم خواهد شد.

۴- هر جنگلبان در طول ماه چندین نوبت شیف کاری شب دارد و همین مسئله باعث می شود که این افراد از خواب کافی بی بهره باشند. همان گونه که می دانید نخوابیدن در شب می تواند عواقبی از جمله بیماری های قلبی را به دنبال داشته باشد.

۵- و….

حمایت های بیمه عمر جنگل بانان

خوشبختانه بیمه عمر دامنه فعالیت های خود را گسترش داده و شاهد ارائه خدمات برای جنگلبانان هستیم. علی رغم تمامی سختی هایی که برای این حرفه وجود دارد، کمک های مالی بیمه عمر برای اداره امورات زندگی، سرمایه گذاری برای آینده و فرزندان، تامین هزینه های پزشکی و… باعث شده است که جنگلبانان بدون دغدغه مالی به وظایف خود عمل نمایند.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر جنگل بانان
  • بیمه عمر جنگل بانان
5

خلاصه

بیمه عمر جنگل بانان !!! از جنگلبانان عزیز که هنوز برای خرید بیمه عمر اقدام نکرده اند خواستاریم این مقاله را با دقت مطالعه نمایند.