مطالعه اتفاقات، تغییرات و پدیده های تاریخی به انسان کمک می کند تا نه تنها از گذشته اطلاعات ببیشتری به دست بیاورد بلکه دلیل بروز پدیده های امروزی را نیز دریابند. علم باستان شناسی علمی که به مطالعه آثار باستانی و تاریخی می پردازد و از این طریق دو دسته اطلاعات مهم استخراج خواهد شد:

۱-   اطلاعات مربوط به فرهنگ و هویت یک کشور

این اطلاعات از طریق بررسی در میان آثار باستانی، معماری خانه ها و اماکن تاریخی، تحقیق در میان شهرها و مناطق مختلف کشور و… به دست می آیند.

۲-   تغییرات زیست محیطی و گونه های جاندران

یک باستان شناس با تحقیق در محیط های خاص می تواند تعیین کند که تغییر جمعیت یک گونه جاندار در آن کشور چگونه بوده است، مبدا پیدایش آن در کشور به چه زمانی بر می گردد و…. .

همان گونه که متوجه شدید یک باستان شناس شغل سختی دارد و شاید حتی بتوان این گونه بیان نمود که این افراد شغل خطرناکی هم دارند لذا نمی توانند در مورد هر لحظه از آینده خود با قطعیت صحبت کنند. بهتر است به منظور درک بهتر شغل باستان شناسی، چند مورد از سختی های کار باستان شناسان را بیان کنیم:

بیمه عمر باستان شناسان
بیمه عمر باستان شناسان

۱-    بخشی از فعالیت های این افراد به کار در نواحی بکر، بیابان ها، کوه ها و… اختصاص دارد. باستان شناسان ممکن است ماه ها از خانواده خود دور بوده و به سفر مشغول باشند. در چنین مناطقی هر لحظه ممکن است خطراتی برای آن ها رخ بدهد برای مثال خطر ریزش کوه، حمله حیوانان درنده، حفاری زمین و… که ممکن است باستان شناس آسیب جسمی دیده و نتواند به حرفه خود ادامه دهد و یا این که در بدترین حالت ممکن است این اتفاقات منجر به مرگ باستان شناس گردد. در هر دو حالت اداره امور زندگی برای اعضای خانواده وی سخت خواهد شد.

۲-    باستان شناسان همواره در سفرهای کوتاه یا بلند مدت بوده و به کاوش در طبیعت و آثار باستانی مشغول هستند. این افراد حجم کاری بالایی داشته و به دلیل نوع حرفه خود، باید از توان بدنی خود بیشتر استفاده کنند در نتیجه باستان شناسان زودتر به بیماری های جسمی مبتلا می شوند. درد استخوان ها و مفاصل، آسیب به ناحیه کمر و پاها مهمترین عارضی هستند که برای یک باستان شناس رخ خواهد داد که این مسئله از دو منظر باید مورد توجه قرار گیرد:

–       این قبیل بیماری ها به هزینه های سنگین برای درمان نیاز دارند و گاها ممکن است حقوق یک باستان شناس کفاف درمان را ندهد.

–       از طرفی گاها باستان شناسان با توجه به سختی کار خود، زودتر از موعد بازنشسته می شوند زیرا استهلاک بدن آن در دوران کار زیاد بوده است در نتیجه تامین مخارج زندگی از بعد از بازنشستگی سخت خواهد شد.

۳-    برخی از باستان شناسان علاقه دارند که کسب و کار خود را خصوصی کنند به این معنا که با تامین سرمایه ای، خودشان به تحقیق و کاوش پرداخته و اطلاعات را منتشر کنند در این زمان مسئله مهم همان تامین سرمایه اولیه است که از توان اغلب باستان شناسان خارج است.

۴-    و…

حمایت بیمه عمر از باستان شناسان

علی رغم تمام سختی هایی که برای حرفه باستان شناسی بیان شد، وجود پشتوانه ای به نام بیمه عمر شرایط بسیار مناسبی را برای باستان شناسان فراهم کرده است. با کمک این حامی مالی شما:

·       نگرانی از بابت مخارج خانواده در دوران از کار افتادگی، بازنشستگی و یا حتی بعد از مرگ خود نخواهید داشت.

·       اگر به بیماری های سخت مبتلا شدید، هزینه درمان شما را از ادامه درمان منصرف نخواهد کرد.

·       حتی شما می توانید از  بیمه عمر باستان شناسان به منظور سرمایه کاری خود و یا سرمایه برای فرزندان استفاده کنید.

·       و بسیاری خدمات دیگر که به کمک بیمه عمر برای باستان شناسان فراهم شده است.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر باستان شناسان
  • بیمه عمر باستان شناسان
5

خلاصه

بیمه عمر باستان شناسان !!! با توجه به سختی هایی که برای شغل باستان شناسی وجود دارد لذا توصیه می شود که با خرید بیمه عمر آینده زندگی خودرا تضمین کنید.