آشپزی ایرانی در تمام دنیا معروف است و اهمیت مردم ایران به غذا و تنوعی که منجر به بروز ذائقه های مختلف می شود باعث شد تا افراد علاقمند به آشپزی، به صورت جدی وارد این حرفه شده و کسب و کار مرتبط با آشپزی را از طریق رستوران ها، سالن های غذاخوری، سالن های آشپزی بیرون بر و… راه اندازی نمایند. سر و کار داشتن با مواد غذایی مختلف و غذاهایی که از هر کدام به دست می آید بسیار لذت بخش است اما این حس خوب نباید باعث شود ما سختی های حرفه آشپزها را فراموش کنیم:

 

بیمه عمر آشپز ها
بیمه عمر آشپز ها

۱- آشپزها باید از صبح تا شب در آشپزخانه در میان انواع مختلف مواد غذایی، ادویه جات، چاشنی ها و… مشغول آشپزی باشند. متاسفانه این افراد روزانه بوی ادویه های مختلف و از همه بدتر بوی غذای سرخ شده قرار دارند  همان گونه که می دانید بوی روغن داغ و همچنین غذاهای سرخ شده بدترین تاثیر را بر روی مجاری تنفسی و ریه ها می گذارد. این گونه می توان نتیجه گرفت که آشپزها در سنین پایین دچار تنگی نفس، سینوزیت مزمن و سردردهای ناشی از آن شده و از کار افتاده خواهند شد. از این پس تامین مخارج زندگی بر عهده کیست؟

۲- آشپزی شغل خطرناکی زیرا علاوه بر مورد فوق، نباید فراموش کرد که در محیط کار هر لحظه احتمال آتش سوزی، گار گرفتگی و یا سوختن در اثر آب جوش و روغن وجود دارد . لذا این خطرات یا منجر به آسیب جسمی شده و نیاز به هزینه های سنگین برای درمان خواهد داشته و یا این که متاسفانه منجر به فوت می گردد.

۳- آشپزهایی که با سرمایه خود سالن غذا خوری و یا محلی برای آشپزی راه اندازی کرده اند اگر در اثر سانحه ای همانند آتش سوزی، خرابی سالن و… این سرمایه از بین برود چگونه می توانند مجددا هزینه ای را برای راه اندازی یک آشپزخانه جدید تامین نمایند؟

۴- شغل آشپزی گاهی پر در آمد و در اوقاتی از سال به رکود می رود. این بدان معناست که درآمد این حرفه در طول سال نوسان دارد. بنابراین لازم است آشپزها یک سرمایه مالی قوی برای روزهایی که درآمد کم می شود، داشته باشند.

۵- و…

بیمه عمر آشپز ها

حمایت های بیمه عمر آشپز ها

حتما برای شما نیز جالب خواهد بود که بیمه عمر از آشپزها هم حمایت کرده و اگر این افراد از ابتدای کار برای خرید بیمه عمر اقدام نمایند می توانند از این حامی مالی قوی به عنوان سرمایه ای برای شروع کار، تامین آتیه فرزندان، تامین مخارج زندگی و هزینه های درمانی، جبران خسارت های مالی وارده و… استفاده نمایند.

برای دسترسی به تمامی اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد مانند ثبت نام و… از طریق لینک زیر اقدام کنید

شماره تماس اختصاصی جهت مشاوره قبل از خرید بیمه عمر

۰۲۱-۹۱۰۷۴۷۲۴

ارسال مدارک به شماره ما از طریق واتس آپ و انجام ثبت نام شما به وسیله کارشناسان ما

بیمه عمر آشپز ها
  • بیمه عمر آشپز ها
5

خلاصه

بیمه عمر آشپز ها !!! شاید شما از جمله آشپزهایی هستید که از خدمات بیمه عمر برای حرفه خودتان بی اطلاع مانده اید. این مقاله به شما کمک خواهد کرد.