این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

چگونه بهترین بازاریاب بیمه را استخدام کنیم  - قسمت دوم

در مورد اهمیت مسئله استخدام بازاریاب بیمه در مقاله قبل به تفصیل توضیح داده ایم و شما به عنوان مدیر شرکت بیمه اکنون متوجه شدید که باید همیشه در زمینه استخدام بازاریاب، به روز بوده و بهترین افراد را استخدام نمایید. در این مقاله به بررسی سایر اصول استخدام بازاریابی بیمه می پردازیم:

۵- قانون سه تایی را فراموش نکنید.

یکی از مهمترین روش ها در استخدام بازاریاب بیمه این است که براساس قانون سه تایی عمل کنید. این قانون بیان می کند که اولا به ازای هر پست آگهی بازاریابی، با ۳ نفر داوطلب مصاحبه کنید. حال با داوطلبی که بیشتر برای شما مد نظر است، در ۳ زمان مصاحبه نمایید و اگر در مورد استخدام همین فرد به قطعیت رسیدید، حال با همان داوطلب در ۳ مکان، مصاحبه کنید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان در مصاحبه اول، اقدام به استخدام بازاریاب نکنید.

۶- عملکرد قبلی داوطلب را  بررسی کنید.

از داوطلبین بخواهید که رزومه کاری خود در زمینه بیمه را ارائه کنند تا متوجه شوید که در موقعیت شغلی خود، تا چه اندازه موفق بوده اند و همچنین با این رزومه کاری باید مهارت ها و توانایی های داوطلب را بررسی کنید.

۷- از روش “عضوی در خانه” کمک بگیرید.

در زمان استخدام بازاریاب، باید به این مسئله توجه داشته باشید که تا چه حد با داوطلب سازگاری دارید به عبارت بهتر آیا حاضر هستید با او همانند عضو خانواده سازش داشته و شرایط کاری مساعد را در کنار هم ایجاد کنید یا خیر.

۸- از داوطلب بخواهید که خود گزینی کنید.

همه ما می دانیم که اگر هر فردی به کاری که انجام می دهد علاقه نداشته باشد، نمی تواند در آن زمینه موفق شده و بهترین فعالیت ها را انجام دهد لذا زمانی که مصاحبه با داوطلب به اتمام رسید و شما مطمئن شدید این فرد، همان بازاریاب ایده آل شما است، حال به مرحله آخر می رسیم. در این مرحله شما باید از داوطلب بخواهید که برای مدت چند روز، بر روی این حرفه فکر کند و در صورتی که متوجه شد واقعا به فروش و بازاریابی بیمه علاقمند است، بازگشته و موافقت خود را اعلام نماید تا استخدام او رسمی شود.

۹- در مرحله نهایی استخدام، حقوق و کارمزد را مطرح نمایید.

مسلما برای هر فرد در زمان شروع کار، مسئله دستمزد اهمیت زیادی دارد. در مورد بیمه توجه داشته باشید که اگر شما در جریان استخدام بازاریاب، فردی را پیدا کردید که از نظر بازاریابی بسیار عالی است و هم اکنون در شرکت بیمه دیگری مشغول به کار است، برای این که او را ترغیب کنید تا با شما فعالیت کند، باید کمی دستمزد او را بالا ببرید.  توجه داشته باشید که یک بازاریابی عالی، سود بسیار زیادی به شرکت بیمه می دهد در نتیجه هزینه حقوق او جبران خواهد شد.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

چگونه بهترین بازاریاب بیمه را استخدام کنیم  - قسمت دوم

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 11 =