این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

بررسی انواع بیمه های عمر

همان گونه که می دانید بیمه عمر از سایر بیمه هایی که ارائه می شود، متفاوت است. این بیمه نامه نوعی سرمایه گذاری است که نه تنها از این طریق شما می توانید یک سرمایه مالی داشته و از سود ماهانه آن استفاده کنید بلکه خدمات بیمه عمر بیشتر از این بوده و برای مثال حتی برای بیماری های صعب العلاج نیز به کار می رود. بر این اساس، انواع بیمه های عمر شامل موارد زیر می شوند:

۱-   بیمه تمام عمر

این بیمه نامه از زمان عقد قرارداد تا زمان حیات فرد بیمه شونده ادامه دارد و براساس قوانین، بیمه شونده باید مبلغی را به عنوان حق بیمه در زمان تعیین شده در قرارداد پرداخت کرده و بیمه گر هم متعهد می شود برای این سرمایه، سودی در نظر بگیرد. این بیمه نامه پس از فوت بیمه شونده، یا به وراث یا به فردی که بیمه شونده در زمان حیات تعیین نموده است، واگذار می شود.

۲-   بیمه عمر زمانی

در این نوع بیمه نامه، مدت اعتبار بیمه نامه، مانند قبلی نامحدود نیست بلکه از همان ابتدا در قرارداد تعیین می شود که اعتبار بیمه نامه چه مدت زمان باید باشد برای مثال یکسال. حال اگر فرد بیمه شونده قبل از اتمام اعتبار قرارداد فوت کند، شرکت بیمه گر سرمایه او را به وراث واگذار می کند ولی اگر فوت فرد بیمه شونده بعد از اعتبار قرارداد باشد، شرکت بیمه گر مسئولیتی در این مورد ندارد.

۳-   بیمه عمر و پس انداز

کامل ترین نوع بیمه عمر، همین بیمه نامه است که اکثر افراد از آن استفاده می کنند. در این زمان بر خلاف قبلی، پس از اتمام قرار داد، چه شما در قید حیات باشید و چه نه، شرکت بیمه گر متعهد است تا سرمایه شما را پرداخت کند.

۴-   بیمه عمر مانده بدهکار

اگر شما قصد دارید وام بگیرید و این وام بسیار سنگین است، توصیه می کنیم که برای وام خود از این بیمه نامه استفاده کنید زیرا اگر در حین پرداخت اقساط وام، فوت شوید، پرداخت اقساط وام بر عهده خانواده خواهد بود و در این زمان، بیمه عمر مانده بدهکار به کمک آمده و به جای این که وراث اقساط را پرداخت نمایند، بیمه گر تمامی اقساط را پرداخت خواهد کرد.

۵-   بیمه آتیه فرزندان

اگر شما فرزند کوچکی دارید و نگران هستید تا قبل از بلوغ او،  شما فوت کرده و این فرزند بدون حامی بماند، در این صورت از بیمه آتیه فرزندان استفاده می کنید تا در صورت فوت شما قبل از ۱۸ سالگی فرزند، بیمه ماهانه مبلغی را به او پرداخت کند.

حتما بخوانید :

بررسی انواع بیمه های عمر

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =