این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

بررسی انواع بیمه عمر

زمانی که شما مبلغی پول داشته باشید که نیاز به خرج کردن آن ندارید و یا زمانی که بخشی از حقوق شما در ماه اضافه می آید و تمایل دارید به نحوی آن را پس انداز نمایید، افراد مختلف به شما پیشنهاد می کنند که در امور مختلف بودجه اضافی خود را سرمایه گذاری کنید که یکی از این روش های سرمایه گذاری، بیمه عمر است.

در بیمه عمر شما به صورت ماهانه یا سالانه، مبلغی را به حساب بیمه خود واریز می کنید و بیمه نیز در عوض سود تضمینی را به موجود شما اختصاص می دهد که هر سال میزان حق بیمه و سود زیاد می شود. لذا سرمایه گذاری در بیمه عمر یک روش بسیار مطمئن است که شما می توانید این سرمای گذاری را در انواع مختلف بیمه عمر انجام دهید.

انواع بیمه عمر

۱-     بیمه عمر زمانی

در این نوع بیمه عمر، بیمه تعهدات خود را در یک بازه زمانی تعیین شده در قرارداد عملی می کند. در بیمه عمر زمانی در صورتی که فرد بیمه شده قبل از اتمام اعتبار قرارداد بیمه فوت شود، بیمه سرمایه وی را پرداخت می کند و اگر فوت فرد  بعد از اتمام اعتبار قرارداد باشد، بیمه مسولیتی برای سرمایه وی ندارد که معمولا مدت این بیمه عمر کوتاه و ۱ یا چند سال است.

۲-    بیمه تمام عمر

مدت اعتبار این بیمه نامحدود هست و تا هر زمان که فرد در قید حیات باشد باید وجهی را طبق زمان تعیین شده به عنوان حق بیمه پرداخت کند و بیمه هم سود سرمایه وی را لحاظ نماید. در این بیمه زمانی که فرد فوت شود، سرمایه او به وراث یا به کسی که خود بیمه شونده تعیین کرده است واگذار می گردد.

۳- بیمه عمر مانده بدهکار

این نوع بیمه مخصوص زمانی است که شما وام می گیرید. زمانی که شما وامی از بانک می گیرید اگر در حین پرداخت اقساط آن، فوت شوید، وراث باید بقیه اقساط را پردات کنند و این مسئله ممکن است خانواده را تحت فشار قرار دهد. لذا زمانی که شما وام می گیرد این بیمه را برای وام خود انتخاب کنید تا در صورت فوت، بیمه اقساط شما را پرداخت کند لذا در این نوع بیمه سرمایه شما کاهش می یابد.

۴-  بیمه عمر و پس انداز

کامل ترین بیمه عمر، بیمه عمر و پس انداز است که که زمانی که قرارداد بیمه تمام می شود چه شما در قید حیات باشد و چه نباشید، بیمه سرمایه و سود حاصل از سرمایه شما را پرداخت می کند.

۵-  بیمه آتیه فرزندان

اگر فردی کودک صغیر دارد و نگران است که در صورت فوت او، مخارج این فرزند دچار مشکل شود، این بیمه را انتخاب می کند تا اگر قبل از ۱۸ سالگی فرزندش فوت شد، بیمه ماهانه مبلغی را به او پرداخت کند تا به ۱۸ سالگی برسد.

حتما بخوانید :

 

امتیاز مطلب

10 out of 10
مطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =