این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

رفع بهانه ها و ایرادات مشتری در هنگام فروش بیمه - قسمت ششم

این مقاله، آخرین مقاله از مبحث نحوه رفع بهانه های مشتری در هنگام فروش بیمه است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که دلیل این همه توجه به این موضوع چیست؟ اگر شما یک کارشناس بیمه با سابقه هستید و یا این که به تازگی در این زمینه مشغول به فعالیت شده اید، توجه به این نکته ضروری است که مادامی که نتوانید بهترین پاسخ را به ایرادات مشتریان بدهید، هرگز موفق به فروش نخواهید شد و مشتری همیشه به هر دلیلی ایراداتی را بیان می کند تا به گونه ای یا شما را بیازماید و یا این که از خرید دوری کند. به همین دلیل در هر دو حالت شما باید بتوانید این بهانه ها را به بهترین شکل ممکن رفع کنید تا در فروش موفق گردید:

۲۲- فروش خانه به خانه بیمه

یکی از تکنیک هایی که بسیاری از فروشندگان موفق بیمه امتحان کرده اند این است که به درب خانه مردم می روند و به ان ها پیشنهاد فروش بیمه می دهند و بلافاصله که با رد مشتری روبرو می شوند، سریع دلیل می آورند که مشتری باز می گردد. برای مثال اگر به مشتری بخواهند بیمه عمر بفروشند و مشتری سریع بگوید نه من نیاز دارم چون هزینه آن زیاد است. فروشنده سریع می گوید که:” دقیقا به دلیل همین است که به شما توصیه می کنیم این بیمه نامه را بخرید چون هزینه آن مناسب است.” در این حالت مشتری به شک می افتد و قبل از بستن درب، تصمیم  می گیرد برگردد و به صحبت های شما گوش کند.

۲۳- کمک گرفتن از تکنیک گردهمایی

یکی از روش های بسیار عالی که کمک می کند تا سریع تر بتوانید به ایرادات مشتری پاسخ دهید، این است که دعوتنامه ای برای مشتریان احتمالی خود ارسال نمایید تا همه را در یک جلسه دعوت نموده و با شروع جلسه و سخنرانی، به ایرادات همگی پاسخ دهید در این صورت اولا چون همه مشتریان در کنار هم هستند لذا سوالات تکراری پرسیده نمی شود از طرف دیگر چون فروشنده پاسخگوی سوالات است لذا در بین این توضیحات، اطلاعات زیادی به مشتریان داده می شود و همین امر تصمیم می شود که بهتر بتوانند تصمیم گیری نمایند.

۲۴- استفاده از روش جایگزینی

شاید روش جایگزینی را بتوان به عنوان یکی از بهترین روش  ها در نظر گرفت. در این روش زمانی که مشتری بیمه نامه شما را در می کند، به مشتری بگویید:” بیایید جایمان را عوض کنید یعنی شما فروشنده شوید و من مشتری. حال به من بگویید اگر شما بیمه نامه ای با این ویژگی های عالی پیشنهاد کنید و من با چنین بهانه هایی رد کنم، شما چکار می کنید؟” در این صورت شما ذهن مشتری را به خوبی به سمت خود جذب کرده اید که نگرش مثبت پیدا کرده و به شما اعتماد نماید.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

رفع بهانه ها و ایرادات مشتری در هنگام فروش بیمه - قسمت ششم

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 10 =