این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مهمترین ایرادات مشتری در فروش بیمه به صورت تلفنی

اگر شما از جمله افرادی هستید که در صنعت بیمه فعالیت می کند، یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که قبل از این که حضورا به ملاقات مشتری روید، باید تلفنی از وی وقت ملاقات بگیرید. در این تماس تلفنی شما باید در عین اختصار، یک رزومه کامل و جامع از شرکت بیمه خود را در کمترین زمان، به مشتری بدهید تا موفق به گرفتن وقت ملاقات از او شوید. اما آن چه که واقعیت است و غالبا کارشناسان بیمه با آن مواجه هستند این مسئله است که در این تماس های تلفنی، در اکثر مواقع، مشتریان ایراداتی را بیان می کنند تا از این ملاقات صرف نظر نمایند و شما باید بدانید که با این ایرادات چگونه برخورد نمایید تا موفق به کسب وقت ملاقات از مشتری شوید. ما در این مقاله، ۶ مورد از مهمترین ایرادات وارده از طرف مشتری به فروشنده بیمه در زمان تماس تلفنی را بیان خواهیم نمود تا ذهنیت کاملی نسبت به این موضوع داشته باشید:

۱-   بهانه گیری مشتری

همان گونه که از نام آن مشخص است، مشتری می خواهد به هر نحوی شما را از سر خود باز کند لذا بهانه تراشی می کند برای مثال می گوید این هفته وقت ندارد، مشغله کاری او زیاد است و نمی تواند به این امور بپردازد و…

۲-   ایراد مشکل

این ایراد زمانی رخ می دهد که شما در زمینه بیمه ای که بر روی آن کار می کنید تخصص کافی نداشته و متاسفانه اطلاعات مشتری از شما بیشتر باشد در این زمان شما نمی توانید به سوالات او به خوبی پاسخ دهید و همین امر سبب می شود که مشتری، درخواست ملاقات شما را رد کند.

۳-   برخورد با آدم شکاک

در نظر بگیرید که شما در تماس با مشتری، با فردی صحبت خواهید نمود که شکاک است و قدرت تصمیم گیری ندارد برای مثال زمانی که شما با او صحبت نموده و از وی درخواست ملاقات دارید، مشتری به شما می گوید که من مطمئن نیستم بتوانم در این مورد به خوبی تصمیم گیری کنم که در این شرایط، کار برای شما بسیار سخت می شود.

۴-   ایراد کسب اطمینان

مسلما مشتری نمی تواند به هر شرکت بیمه اعتماد کند لذا در تماس تلفنی شما، سریعا از شما نشانه ای معتبر می خواهد که اعتبار کار شما را در کشور تایید کند. در این زما ن شما باید به او اجازه دهید تا سوالات و مسائل خود را مطرح کند و شما با پاسخ به وی، اعتماد او را جلب کند.

۵-   ایراد آسان

در این مورد، شما متوجه شده اید که مشتری به بیمه شما نیاز دارد ولی سعی دارد که سریعا مکالمه را خاتمه دهد برای مثال خیلی صریح بیان می کند که قصد خرید از بیمه شما را ندارد شما باید زیرکانه نیاز مشتری را به جلسه ملاقات ادامه دهید و در این مورد، تماما توانایی شما در میان است.

۶-   ایراد پنهانی

در این مورد، مشتری دلیل اصلی برای رد ملاقات را بیان نکرده و دلیلی غیر از حقیقت را بیان می کند. برای مثال می گوید من مایل هستم با شما ملاقات کنم ولی در هفته جاری وقت ندارم در صورتی که دلیل اصلی او این است که مدیر شرکت حضور ندارد و او نمی خواهد این مسئله را بیان کند. لذا شما باید با صبر و زیرکی، بحث را ادامه دهید تا مشتری دلیل اصلی را بیان نموده و بتوانید موفق به ملاقات شوید.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

مهمترین ایرادات مشتری در فروش بیمه به صورت تلفنی

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =