این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

ایده های طلایی بازاریابی بیمه

بیمه یکی از مهمترین مسائلی است که در هر جامعه و من جمله در کشور ما نیز به آن نیاز است و به همین دلیل همه افراد متناسب با موقعیت شغلی و زندگی خود، بهتر است از بیمه های مورد نیاز خود استفاده نمایند تا در زمان بروز خسارت از خدمات بیمه برخوردار شوند. اما از آنجایی که بیمه نوعی سرمایه گذاری برای آینده است لذا افراد در زمان خرید، مردد می شوند و در اینجا است که مهارت کارشناس فروش به کار می آید که چه اندازه در متقاعد نمودن مشتری و جلب وی به عنوان خریدار مهارت دارد. برای این منظور، ما ایده هایی را به شما پیشنهاد می کنیم که در بازاریابی و فروش بیمه بسیار مفید خواهند بود:

۱-     تخصصی عمل نمایید.

بیمه دارای انواع مختلفی است لذا توصیه می کنیم که در مورد یک بیمه تخصص پیدا کنید و فعالیت های خود را بر روی آن بیمه متمرکز نمایید. زیرا اکثر شرکت ها، اماکن اداری و… در زمان خرید بیمه، تمایل دارند که با کارشناس متخصص آن بیمه مشورت نموده و وارد خرید شوند. در این صورت شما اطلاعات بسیار کاملی در مورد بیمه خاص خود خواهید داشت.

۲-    به جای ویژگی های بیمه، بر روی منافع آن مانور دهید.

اشتباهی که برخی از کارشناسان فروش مرتکب می شوند این است که در زمان مشاوره به مشتری برای فروش بیمه، وقت زیادی را برای بیان ویژگی های بیمه سپری می کنند و بر روی منافع زیاد تمرکز نمی کنند. در صورتی که بیان ویژگی ها، تخصصی است و در حوصله مشتری نمی گنجد. او دوست دارد که بیشتر در مورد منافع بیمه مورد نظر بداند پس سعی کنید منافع بیمه را به صورت جذاب برای مشتری توضیح دهید و از بیان ویژگی ها در زمان طولانی خودداری کنید.

۳- فردی اجتماعی تر باشید.

بیمه یکی از مشاغلی است که برای موفقیت، به حمایت مردم نیاز دارد به عبارت دیگر اگر مردم نباشند، سریعا شکست خواهد خورد. لذا با مردم در تعامل باشید. وارد شبکه های اجتماعی شوید و از بیمه خود تبلیغ کنید. با شرکت ها، ادارات و تمام ارگان های جامعه در ارتباط بوده و ارتباط خود را با مشتریان سابق خود و همچنین برای مشتریان که هنوز تصمیم قطعی برای خرید بیمه از شما را نگرفته اند، حفظ کنید.

۴-  تبلیغات، یک مهره اصلی در برد است.

شما باید یک پکیج کامل از تمامی خدمات که شرکت بیمه شما برای بیمه گذاران ارائه می کند، آماده نموده و زمانی که مشتری به سراغ شما می آید این پکیج را به او هدیه کنید. مهم نیست که از بیمه شما خرید می کند یا خیر. شما عمل خود را انجام دهید زیرا همین پکیج بعدا می تواند تصمیم مشتری را عوض نموده و مجددا به شما مراجعه کند و حتی در میان دوستان خود، از شما تبلیغ نماید.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

ایده های طلایی بازاریابی بیمه

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =