مهمترین تکنیک های ایجاد سرعت در فروش بیمه (قسمت اول)

زمانی که وارد بحث فروش می شوید و موفق می شوید که مشتری را برای خرید متقاعد نمایید، باید سریعا کار را تمام کرده و فروش را به اتمام برسانید. با توجه به اهمیت سرعت عمل در فروش بیمه ، در این مقاله به تکنیک ها و روش هایی اشاره خواهیم نمود که به شما به عنوان کارشناس بیمه کمک خواهد کرد تا سرعت خود را در هنگام قطعی کردن فروش، بالا ببرید:

۱-   از مشتری درخواست همکاری داشته باشید.

شما زمانی که به این احتمال رسیدید که مشتری قصد خرید قطعی را دارد، به او بگویید:” به دنبال یافتن محلی هستید که با مشتریان هم حرفه شما جلسه برگزار نموده و خدمات و پیشنهادات بیمه را به آن ها ارائه کنیم. اگر شما در شرکت خود محلی برای ما در نظر بگیرید، در هزینه حق بیمه به شما تخفیف خواهیم داد.” این پیشنهاد شما باعث می شود که نه تنها مشتری از جنبه تخفیف، بیشتر راغب به خرید بیمه شود بلکه از آنجایی که همکارانش برای خرید بیمه به شرکت او می آیند، باعث می شود که بیشتر مطرح شده و همین امر سبب شود که موقعیت شغلی او در میان رقیبان، بالاتر رود زیرا یک شرکت بیمه به او اعتماد کرده است. این دو فاکتور سبب می گردد که مشتری در قطعی نمودن خرید بیمه از شما، سریع تر عمل نماید.

۲-   توربین مولد سرعت را به کار گیرید.

منظور از این تکنیک این است که شما، اعتبار مشتری را هدف موفقیت خود قرار دهید به گونه ای که خود مشتری از این کار مطلع شود. برای مثال به مشتری بگویید که:” برای فروش بیمه عمر خود، ابتدا باید با یک مشتری معتبر معامله کنم تا زمانی که به سراغ مشتریان دیگر می روم، با آوردن نام مشتری قبلی که در حرفه خود بسیار معروف و معتبر بوده، اعتبار بیمه خود را بالا برده و مشتریان بعدی سریعا ترغیب به خرید شوند. و در این مورد، چه کسی بهتر از شما؟ ما از اعتبار شما استفاده می کنیم و در ازای آن به شما برای خرید بیمه عمر، تخفیف می دهیم.”. شما با این کار دقیقا به هدف زده اید. باعث می شوید که اعتماد به نفس مشتری بالا رفته و حس کند که چه جایگاهی در زمینه کاری خود داشته و از آن بی خبر بوده است. با این کار نه تنها به خوبی در میان مردم مطرح می گردد بلکه از همان بیمه با تخفیف استفاده کرده است.

۳-   قرار ملاقات های بعدی خود را به مشتری گوشزد کنید.

برای مثال به مشتری بگویید که:” ببخشید بنده باید به فلان شهر برای عقد قرارداد بیمه با مدیر عامل یک شرکت بزرگ بروم که قرار است تمامی کارمندان آن را بیمه کند. از شرکت شما تا آن شهر چه مدت زمان راه است؟” شما به صورت غیر مستقیم باعث شده اید که مشتری متوجه شود شما عجله دارید و از طرفی چون در آن شرکت همه چیز برای قرارداد، قطعی است پس سریعتر تمایل دارید به آن شرکت برسید و لذا احتمال برگشت مجدد به شرکت او کم است. به همین دلیل سریع تر تصمیم گیری می کند.

حتما بخوانید :

منبع : گروه آموزشی بیمه مارکتینگ

مهمترین تکنیک های ایجاد سرعت در فروش بیمه (قسمت اول)

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =