این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

انواع پوشش های اضافی در بیمه عمر (قسمت اول)

در هر بیمه نامه عمر، گروهی از خطرات ذکر می گردد که تحت پوشش بیمه گر بوده  و در صورت بروز این خطرات، بیمه گر متعهد به جبران آن ها خواهد بود. اما بیمه گذار می تواند درخواست پوشش های اضافی نیز باشد.  لازم به ذکر است که تمامی حق بیمه های دریافتی برای پوشش های اضافی، برای خطر در نظر گرفته شده و در نتیجه اندوخته ای ندارند.

بررسی پوشش های اضافی در بیمه عمر

–       پوشش اضافی فوت در اثر حادثه

در این پوشش، اگر  بیمه شونده به صورت ناگهانی و در اثر حادثه فوت شود بیمه گر سرمایه ای بیشتر از سرمایه تعیین شده، به وراث و افراد ذینفع پرداخت خواهد نمود که میزان این سرمایه مازاد، به صورت توافقی بین طرفین قرارداد خواهد بود. اگر بیمه شوند در اثر بیماری و یا افزایش سن فوت نماید به هر حال بازماندگان وی تا حدودی خود را برای روبرو با این شرایط آماده کرده اند اما در صورت فوت ناگهانی، چنین آمادگی وجود نداشته و در این زمان است که پوشش اضافی فوت در اثر حادثه مفید خواهد بود.

–       پوشش پرداخت هزینه های پزشکی در اثر حادثه

در صورتی که بیمه شونده به برخی از بیماری های ناگهانی مبتلا شود که سهل انگاری وی در بروز بیماری تاثیری نداشته باشد، بیمه گر تمام هزینه های درمانی را پرداخت خواهد کرد. اما اکنون این سوال مطرح می شود که مبلغ پرداخت توسط بیمه گر چقدر خواهد بود؟ در زمان عقد قرارداد بیمه، بنا به توافق طرفین مبلغی به عنوان هزینه های درمانی ناشی از حوادث تعریف می گردد. حال در زمان بروز بیماری، بیمه گر مبلغ صورت حساب درمان را با مبلغ قید شده در قرارداد تطابق داده و در نهایت هر کدام که کمتر بود را پرداخت می کند.

–       پوشش پرداخت مقرری به دلیل بستری شدن ناشی از بیماری

در صورتی که بیمه شونده در اثر حادثه ای مجبور به بستری در مراکز درمانی شده و برای مدتی از کار بیافتد، بیمه گر مبلغی را به عنوان مقرری روزانه به وی پرداخت خواهد کرد که البته شرایطی برای این منظور در نظر گرفته می شود:

–       تعهد بیمه گر از روز چهارم بستری شدن آغاز شده  و تا نود روز بعد ادامه خواهد داشت.

–       در صورتی که بیمه شونده قبل از پایان نود روز مرخص شود، تعهد بیمه گر نیز قطع خواهد شد.

انواع پوشش های اضافی در بیمه عمر (قسمت اول)

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − چهار =