این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

مهمترین انواع تعریف از مشتری در فروش بیمه

به عنوان کارشناس و فروشنده بیمه همیشه این نکته را در ذهن خود داشته باشید که یک تعریف موثر از مشتری، می تواند معجزه کند. برای مثال برخی از فروشندگان بیمه در مصاحبه های کاری خود بیان کرده اند که در زمان جلسه ملاقات حضوری، با یک مشتری به شدت تلخ زبان سر و کار داشته اند و پس از مدتی گفتگو، جرقه ای در ذهن آن ها زده شده که از یک ویژگی مهم مشتری تعریف کنند و در این حال، شاهد تاثیر بسیار عمیق این تعریف گشته اند به گونه ای که این مشتری تلخ زبان، سریعا جبهه خود را تغییر داده و همه چیز کاملا برعکس شده است. حال که به اهمیت تاثیر تعریف بر مشتری پی برده اید، در این مقاله، دو نوع از مهمترین روش های تعریف از مشتری که بیشترین اثرگذاری را خواهند داشت، برای شما بیان خواهیم نمود تا شما متناسب با موقعیت، از بهترین روش استفاده کنید:

۱-   روش تعریف به واسطه شخص ثالث

در این روش، خودتان مستقیما از مشتری تعریف نمی کنید بلکه آن چه که در ذهن دارید، به واسطه شخص دیگری به مشتری می گویید. برای مثال یکی از دوستانتان بعدا به بهانه ای، به مشتری مراجعه می کند و در میان صحبت هایش، آن چه را که شما بیان کرده بودید را به اطلاع مشتری می رساند و فرد انتقال دهنده باید سخن ور خوبی باشد. جالب است بدانید که تحقیقات نشان داده است که زمانی که شخص سوم وارد عمل شده و تعریف شما را به مشتری منتقل می کند، تاثیر این تعریف، چندین برابر بیشتر از زمانی خواهد بود که شما به طور مستقیم و خودتان این تعریف را برای مشتری بیان می کنید.

۲-   روش تعریف تقویت شونده

در این روش شما باید تعریف خود را از مشتری، به واسطه فرد دیگری تقویت نمایید. برای مثال در حین صحبت با مشتری بدون زمینه سازی و با شوق بگویید:” واقعا که دوستم درست می گفت که شما فرد بسیار خوش مشربی هستید”. این نوع تعریف، مشتری را بسیار به وجد می آورد زیرا حس می کند که این ویژگی او چقدر برای دوستتان  مهم بوده که به شما هم گفته است. پس حس خوبی پیدا می کند و بیشتر مشتاق می شود که به سخنان شما گوش داده و تعریفی که شما داشتید را بیشتر در خود نشان دهد.

نکته:

یک نکته مهم در زمینه تعریف از مشتری این است که رابطه متقابل حفظ گردد یعنی نه تنها فروشنده باید در بیان تعارف، صداقت داشته باشد، بلکه مشتری نیز باید صادقانه این تعریف را بپذیرد نه این که برای اتمام این بحث، تشکری سرد از فروشنده نموده و بحث را عوض کند.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

مهمترین انواع تعریف از مشتری در فروش بیمه

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 18 =