این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

انواع بیمه عمر براساس پوشش ریسک های مرتبط

انواع بیمه عمر براساس پوشش ریسک های مرتبط . در صورتی که مقالات مرتبط با بیمه عمر ار با دقت مطالعه کرده باشید متوجه شده اید که به طور کلی دو نوع ریسک برای بیمه عمر در نظر گرفته می شود که شامل ریسک فوت و ریسک حیات است. زمانی که قرار است سرمایه خود را تحت پوشش بیمه عمر قرار دهید، باید براساس نوع ریسک های سرمایه بیمه عمر، بیمه نامه مناسب را انتخاب نموده  و در این زمینه سرمایه گذاری کنید. بر این اساس، انواع بیمه عمر برای پوشش ریسک های این بیمه عبارتند از:

–       بیمه عمر به شرط فوت

این بیمه نامه تحت عنوان بیمه نامه پوشش فوت نیز شناخته شده است که بر طبق آن بیمه گر تنها زمانی به تعهدات خود عمل خواهد کرد که بیمه گر فوت نماید. به این معنا که تا زمان زنده بودن بیمه شونده، هیچ سودی از سمت بیمه گر برای بیمه شونده در نظر گرفته نمی شود.

–       بیمه عمر به شرط حیات

این بیمه نامه، دقیقا برعکس حالت قبل است به این معنا که بیمه گر خود را موظف می داند منافع بیمه نامه را در مدت زمان حیات بیمه شونده و اعتبار بیمه نامه، به وی پرداخت نموده و بعد از فوت او، تعهدی نخواهد داشت. به این بیمه نامه، بیمه نامه پوشش حیات نیز گفته می شود.

–       بیمه عمر به شرط فوت و حیات

عاقلانه ترین کار این است که شما سرمایه خود را تحت پوشش این نوع بیمه نامه قرار دهید. زیرا فوت و حیات هیچ کس معلوم نبوده و در نتیجه برای مثال اگر بیمه عمر به شرط فوت را انتخاب کنیم، ممکن است تا سالیان سال زنده بوده و سرمایه ما بلااستفاده باقی بماند بدون این که بتواند گرهی از مشکلات اقتصادی ما باز کند.

از طرفی خرید بیمه به شرط حیات نیز ریسک خود را دارد زیرا بعد از فوت، افراد ذینفع حمایت مالی نخواهند داشت. لذا توصیه ما این است که بیمه عمر به شرط فوت و حیات را خریداری نماید تا هم در مدت حیات خودتان از منافع سرمایه بهره مند شوید و هم بعد از فوت، وراث و افراد ذیفع بتوانند از سرمایه استفاده کنند.

انواع بیمه عمر براساس پوشش ریسک های مرتبط
  • انواع بیمه عمر براساس پوشش ریسک های مرتبط
5

خلاصه

انواع بیمه عمر براساس پوشش ریسک های مرتبط !!! دو نوع ریسک برای بیمه عمر در نظر گرفته می شود که شامل ریسک فوت و ریسک حیات است

مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 3 =