این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

اندوخته سرمایه گذاری در بیمه عمر

تمامی ما انسان ها باید در طول عمر خود بخشی از سرمایه زندگی را ذخیره نماییم چرا که برای روزهای سخت زندگی، نیاز به یک پشتوانه مالی خواهد بود که شاید در آن لحظه نتوان چنین بودجه ای را فراهم نمود. به همین دلیل است که توصیه می کنیم بیمه عمر را برای خود و اعضای خانواده تهیه نمایید.

زمانی که شما بیمه نامه عمر را خریداری می کنید باید حق بیمه ای را پرداخت نمایید تا بیمه گر به تعهدات خود عمل نماید. با هر بار پرداخت حق بیمه، هزینه پوشش های اضافی و مالیات بر ارزش افزوده از حق بیمه کسر شده و مابقی آن به سرمایه قبلی افزوده خواهد شد.

به عبارت دیگر با هر بار پرداخت حق بیمه عمر، مبلغی به اندوخته اضافه می شود. از طرفی لازم است بدانید که براساس قوانین و شرایط مندرج در بیمه نامه، به این اندوخته در حساب شما یک سودی تعلق می گیرد که منجر به افزایش سرمایه خواهد شد. بنابراین سرمایه اندوخته شما در بیمه عمر از دو قسمت تشکیل می شود:

۱-   حق بیمه پرداختی

۲-   سود متعلق به سرمایه

موجودی اندوخته سرمیاه گذاری بیمه عمر

با توجه به آنچه که گفته شد، اندوخته سرمایه گذاری برابر است با مجموع اندوخته دوره های قبل، سود متعلق به اندوخته دوره های قبل و اندوخته دوره فعلی. زمانی که بیمه گذرا مبلغ حق بیمه را پرداخت می کند، ابتدا بیمه گر باید هزینه کارمزد و سایر هزینه ها را از حق بیمه کم کرده و آنچه را که باقی می ماند به سرمایه اندوخته اضافه نماید.

در یکی از مقالات سایت به بررسی الگوی پرداخت حق بیمه عمر پرداخته شد. فرض کنیم که شما حق بیمه خود را در هر سال افزایش می دهید این کمک می کند تا سرمایه اندوخته شده به صورت صعودی افزایش یافته و سود بیشتری به آن تعلق گیرد.

اندوخته سرمایه گذاری در بیمه عمر

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − دو =