این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

الگوی پرداخت حق بیمه عمر

همان گونه که می دانید بیمه عمر در واقع نوعی سرمایه گذاری طولانی مدت و تضمین شده به حساب می آید که کمک می کند تا شما بتوانید بدون نگرانی از بابت امنیت سرمایه خود، یک سرمایه برای خود و یا فرزندان رقم بزنید. مسلما هر چقدر که مبلغ سپرده گذاری شما بیشتر شود، سرمایه بیشتری نصیب شما خواهد شد لذا در مورد بیمه عمر این امکان وجود دارد که بیمه گذار بتواند مبلغ حق بیمه پرداختی را تغییر دهد.

روش های پرداخت حق بیمه عمر

با توجه به این که امکان تغییر مبلغ حق بیمه عمر برای بیمه گذاران وجود دارد، الگوی های پرداختی مختلفی برای حق بیمه در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

۱-   پرداخت حق بیمه به صورت ثابت

در این روش، تفاوتی نمی کند که بیمه گذار با چه روشی تمایل به پرداخت حق بیمه دارد. در هر صورت بیمه گذار باید در مدت اعتبار بیمه نامه مبلغ ثابتی را به عنوان حق بیمه پرداخت کند.

۲-   پرداخت حق بیمه به صورت افزایش با نرخ تعیین شده

ممکن است که بیمه گذار درخواست افزایش نرخ حق بیمه را داشته باشد. در این صورت یکی از الگوی پرداخت افزایش حق بیمه با نرخ معین است. به این معنا که در قرارداد بیمه قید می شود بیمه گذار سالانه، مبلغ ذکر شده در بیمه نامه را به حق بیمه قبلی اضافه نموده و بپردازد.

۳-   کسر حق بیمه پوشش های اضافی و مالیات بر ارزش افزوده

بیمه گذار می تواند درخواست نماید که حق بیمه پوشش های اضافی و مالیات بر ارزش افزوده از حق بیمه کل کم شده و مابقی را پرداخت نماید.

۴-   پرداخت حق بیمه پوشش های اضافی و مالیات بر ارزش افزوده

در حالت دیگر، بیمه گذار می تواند حق بیمه پوشش های اضافی و مالیات بر ارزش افزوده را در کنار سایر حق بیمه ها پرداخت نماید و مسلما در این حالت، بهترین الگوی سرمایه گذاری خواهد بود.

الگوی پرداخت حق بیمه عمر

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =