این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

دومین راز موفقیت افزایش تعداد مشتریان در فروش بیمه

همان گونه که همه ما می دانیم، حرفه فروش یکی از حرفه هایی است که میزان موفقیت در آن، کاملا تحت تاثیر مشتری است. به این معنا که هر چه قدر هم فروشندگان بیمه در کار فروش، از بهترین مهارت ها برخوردار باشند، ولی باز هم اگر مشتری حتی به دلایل شخصی، پیشنهاد فروش را رد کند، تمام تلاش فروشنده هدر رفته است. به همین دلیل برای این که در یک نمایندگی فروش بیمه، میزان فروش بالا رود، باید تعداد مشتری را زیاد نماید تا با در نظر گرفتن رد شدن از جانب مشتری، حداقل در یک ماه، به تعداد ایده آل فروش برسد. برای این منظور، هر فروشنده بیمه، باید ۳ راز موفقیت در افزایش تعداد مشتریان را بداند که در ادامه بیان اولین راز موفقیت، در این مقاله به بررسی راز دوم خواهیم پرداخت:

راز دوم :

یک پیشنهاد فروش خاص و منحصر به فرد ایجاد کنید.

شما به عنوان فروشنده بیمه می دانید که نمایندگی های زیادی از بیمه در کشور وجود دارد که هر یک برای افزایش فروش خود، با دیگران رقابت می کند. حال در این میان، مشتری در زمان خرید بیمه، باید بین همه نمایندگی ها، یکی را انتخاب کند و زمانی که شما به او پیشنهاد خرید بیمه نامه می دهید، مشتری با خود می گوید که چرا من باید از میان همه نمایندگی های بیمه، با این نمایندگی وارد معامله شوم. لذا شما به عنوان فروشنده باید دلایل منطقی برای او بیاورید که نشان دهد بیمه نامه شما برتر از سایر رقبا است و به عبارت دیگر باید بیمه نامه خود را منحصر به فرد ارائه کنید تا مشتری متوجه تفاوت آن با بیمه نامه های رقبا گشته و به خرید این بیمه نامه از شما ترغیب گردد.

برای خلق یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد، باید به صورت زیر عمل نمود:

۱-   پیشنهاد فروش خود را تنها در غالب یک جمله بسیار موثر ارائه کنید.

۲-   توجه داشته باشید که این پیشنهاد فروش ویژه، باید به گونه ای باشد که تمامی کارکنان نمایندگی شما بتوانند ساعت ها، پیرامون آن صحبت کرده و از همه جوانب، آن را توضیح دهند.

۳-   با توجه به این که همه مردم فعالیت های خود را به شیوه ای انجام می دهند که از سختی دور شده و به منفعت برسند، لذا شما باید پیشنهاد منحصر به فرد خود را به گونه ای تنظیم و طراحی کنید که به مشتری نشان دهد این بیمه نامه چه مشکلات و نگرانی های او را رفع و در عوض چه سودهایی را برای او به دنبال خواهد داشت.

۴-   برای تنظیم پیشنهاد ویژه، توصیه می کنیم که از فرمول “هیلتون جانسون” استفاده کنید که عبارت است از:

آیا می دانید که چگونه ….. (نیازها و مشکلات مشتری در این قسمت بیان شود).

کاری که من برای رفع این مشکل انجام می دهم این است که ….. (راه حل های بیمه نامه برای رفع این مشکلات را بیان کنید).

۵-   تمام فعالیت های خود برای بازاریابی، تبلیغات و… را حول همین پیشنهاد ویژه تنظیم نمایید.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

دومین راز موفقیت افزایش تعداد مشتریان در فروش بیمه

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 11 =