این وب سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و برای ثبت نام و خرید بیمه نمی باشد

اشتباهات رایج در شناخت بیمه عمر

بیمه ها انواع مختلفی دارند که اکثر افراد گمان می کنند که همه این بیمه در صورتی کارایی دارند که حتما حادثه ای برای آن ها رخ داده باشد در این صورت بیمه وارد عمل شده و خسارت را جبران می کند. اما در این میان، بیمه ای به نام بیمه عمر وجود دارد که نوعی سرمایه گذاری برای افراد است و تعریف آن با بقیه بیمه ها فرق دارد. در بیمه عمر، فرد سرمایه گذاری نموده و به ازای سرمایه خود، سودی را از طرف بیمه دریافت می کند. اما متاسفانه بیمه گذاران در شناخت بیمه عمر، طرز فکرهای اشتباهی دارند که منجر می شود برداشت اشتباه از کارایی بیمه عمر داشته باشند:

۱-   اکثر افراد گمان می کنند که بیمه عمر، در اصل یک سرمایه گذاری است که برای به دست آوردن سود، افراد به سراغ این بیمه می روند. در صورتی که اهداف تمام بیمه ها، حمایت از افراد و دارایی آن ها است تا از خسارات و حوادث غیر منتظر در امان باشند. لذا در مورد بیمه عمر نیز در درجه اول، هدف بیمه، حفاظت از دارایی شما است و در کنار آن، سود هم به شما می دهد.

۲-   بیمه عمر با بیمه های سلامت و تامین اجتماعی و بیمه های درمانی متفاوت است. شما برای تهیه بیمه عمر، اجباری ندارید و این بیمه، یکی از بیمه های اختیاری است ولی بیمه های درمانی از قبیل تامین اجتماعی، بیمه هایی هستند که هر فرد باید داشته باشد زیرا در غیر این صورت نمی تواند بیماری های خود را درمان نماید.

۳-   برخی از افراد گمان می کنند که سود بیمه عمر را تنها بعد از فوت می توان استفاده نمود در صورتی که شما می توانید در طول حیات هم از سود بیمه عمر برای خود و دیگران استفاده کنید و برای این منظور، بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان از این قبیل است.

۴-   بیمه عمر شبیه بیمه خودرو نیست که در صورتی که در یک سال حادثه ای برای خودرو رخ ندهد، بیمه به بیمه گذار تخفیف می دهد. در بیمه عمر، شما اختیار دارید که سرمایه خود را به بیمه بسپارید تا او به شما سود دهد. لذا سود اصلی به بیمه گذار می رسد ولی در بیمه خودرو، بیمه گر مجبور است برای خسارت شما، هزینه دهد لذا هر چه خسارات کمتر باشد، بیمه نیازی نیست که هزینه کند.

۵-   بیمه عمر، با سرمایه گذاری در بانک فرق دارد. در بیمه عمر شما می توانید همیشه مبالغی را به سرمایه خود اضافه کنید و بیمه در قبال آن سود پرداخت کند که اولا سود بیمه شبیه بانک نیست دوما بیمه برای تمام مبالغ، سود نمی دهد زیرا همیشه بخشی از سرمایه به عنوان حق بیمه برداشته می شود.

حتما بخوانید :

ویرایش شده از وب سایت بیمه مارکتینگ

اشتباهات رایج در شناخت بیمه عمر

10 out of 10
مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 2 =